Reklama
Reklama

Policjanci zabezpieczyli 3,5 kilograma narkotyków

fot. Policja

Policjanci z Piły zabezpieczyli znaczną ilość środków odurzających.

Funkcjonariusze z pionu kryminalnego wytypowali miejsca i osoby, które mogły być w posiadaniu narkotyków i trudnić się ich wprowadzaniem na rynek. W czasie przeprowadzonej pod koniec listopada realizacji zabezpieczono 4 podejrzanych.

#wonderlandpolska Najlepszy barber w Swarzędzu! Najlepszy barber w Poznaniu! Depilacja woskiem do usługi barberskiej -50% od ceny regularnej tylko do 30 maja! Zarezerwuj wizytę już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA

- W jednym z mieszkań zostało zabezpieczone 3,5 kilograma amfetaminy, 10 tabletek ekstazy oraz blisko 120 gramów marihuany. Osoby, które brały udział w przestępczym procederze to trzej mieszkańcy Piły w wieku od 31 do 33 lat. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił ustalić, że 31-letni mężczyzna wprowadził do obrotu znaczną ilość narkotyków w postaci ponad 10 kilogramów amfetaminy, za co grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Nabywcą jej był z kolei 33-latek, u którego zabezpieczono ponad 3,5kg różnych substancji. Usłyszał on trzy zarzuty dotyczące posiadania substancji psychotropowej, wytwarzania narkotyków w postaci marihuany, a także wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środków odurzających, które trafiły w ręce ostatniego z zatrzymanych mężczyzn - relacjonował sierż. Wojciech Zeszot.

Wspomniany 32-letni mieszkaniec Piły odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.W związku z prowadzonym postępowaniem Sąd Rejonowy w Pile zadecydował o tymczasowym aresztowaniu jednego ze sprawców na okres trzech miesięcy. Pozostali mężczyźni zostali objęci policyjnym dozorem i zakazem opuszczania kraju.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

13℃
3℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
20.24 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro