Reklama
Reklama

Bunt Ziobry? Solidarna Polska ma zażądać dymisji premiera Morawieckiego

fot. PAP/Radek Pietruszka
fot. PAP/Radek Pietruszka

Kolejne tarcia w Zjednoczonej Prawicy?

W czwartek premier Mateusz Morawiecki wyleciał do Brukseli, gdzie odbędzie się szczyt przywódców państw członkowskich Unii Europejskiej. Z medialnych doniesień wynika, że Polska i Węgry ostatecznie zgodziły się na kompromis w sprawie mechanizmu "pieniądze za praworządność". To oznacza brak weta unijnego budżetu, którym groziły przez kilka ostatnich tygodni Warszawa i Budapeszt.

Jak informuje RMF FM, takie rozwiązanie nie odpowiada Solidarnej Polsce. Zbigniew Ziobro i jego stronnicy otwarcie namawiali do weta, przekonując, że to m.in. kwestia suwerenności. Padło nawet hasło "weto albo śmierć". Obóz ministra sprawiedliwości nie zmienił w tej sprawie zdania, a w nieoficjalnych rozmowach jego politycy przyznają, że akceptacja kompromisu będzie zdradą idei całej Zjednoczonej Prawicy.

Według nieoficjalnych ustaleń dziennikarza RMF FM po akceptacji kompromisu Solidarna Polska żąda dymisji premiera Morawieckiego.

Otoczenie szefa rządu spodziewało się takiej reakcji i zachowuje spokój. Szczególnie, że w rozmowie z Viktorem Orbanem do porozumienia przekonał się Jarosław Kaczyński.

Według współpracowników szefa rządu partia Ziobry będzie manifestować swoją odrębność, ale nie wyjdzie z rządu, ponieważ ma zbyt wiele do stracenia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami kolejna zimna noc, jest ostrzeżenie meteo
8℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
4.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro