Reklama
Reklama

Miasto zapłaci poznańskim restauracjom za ugotowanie posiłków dla potrzebujących

fot. zgotujmydobro.pl

Rusza akcja "Zgotujmy razem trochę dobra".

- Święta to czas pomagania - ale by zainspirować do pomocy innym nie tylko od święta i dobrze zakończyć ten mijający rok, miasto połączy siły z lokalnymi restauratorami. Wszystko po to, by wesprzeć ciepłym posiłkiem osoby potrzebujące oraz w kryzysie bezdomności i by pomóc zaangażowanym w wydarzenie restauracjom - informują urzędnicy.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Jak to działa? Od dziś do 13 grudnia poznańskie restauracje mogą zgłaszać chęć udziału w akcji organizowanej przez Poznań oraz agencję LuckyYou. Za przygotowanie 25 posiłków na wynos dla potrzebujących restauracja otrzyma 1000 złotych wsparcia. Akcja odbędzie się 30 grudnia i to wtedy należy przygotować jedzenie. - Akcja będzie miała podwójną siłę - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. - Skorzystają z niej nie tylko osoby w kryzysie bezdomności, ale także lokalne restauracje, które teraz bardzo potrzebują wsparcia.

Z zainteresowanych restauracji organizatorzy wybiorą 20, które zostaną zaproszone do współpracy. Wszystkie szczegóły można znaleźć TUTAJ.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
5℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro