Reklama
Reklama

Pieszo jej się nie chciało, więc pojechała pijana po... piwo. Mieszka 300 metrów od sklepu

fot. policja
fot. policja

Trudno nazwać to inaczej niż skrajną głupotą.

Do zdarzenia doszło w Złotowie. - Około godziny 19.00 policjanci patrolując rejon placówek handlowych zauważyli kierującą motorowerem. Kobieta z trudem utrzymywała równowagę i jechała całą szerokością jezdni. Mundurowi błyskawicznie dogonili jednoślad i zatrzymali go do kontroli. Prowadząca motorower 29-latka był kompletnie pijana. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że kobieta ma w organizmie ponad promil alkoholu - informują policjanci ze Złotowa.

Kobieta wyjaśniała, że nie chciało jej się iść do sklepu, bo na dworze jest za zimno. Postanowiła więc pojechać na zakupy. - Dodać trzeba, że odległość, jaka dzieli miejsce zamieszkania zatrzymanej kobiety od tego sklepu, to około 300 metrów, a tak potrzebnym produktem, okazało się piwo - dodają.

29-latce grozi teraz do 2 lat więzienia. Dodatkowo na co najmniej trzy lata straci prawo jazdy i będzie musiała wpłacić co najmniej 5000 złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
4.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro