Reklama
Reklama

Strażacy żegnają wójta Dopiewa: "dzięki jego zaangażowaniu dysponujemy fantastycznym sprzętem"

fot. OSP Palędzie FB
fot. OSP Palędzie FB

Adrian Napierała zmarł w środę w wieku 42 lat.

Już w środę informowaliśmy o smutnej wiadomości z Dopiewa. Nad ranem zmarł wójt Adrian Napierała, który zarządzał gminą od 2014 roku. W wyborach samorządowych, które odbywały się 2 lata temu uzyskał niemal 80 procent głosów mieszkańców gminy. Napierała zmarł w szpitalu, w którym przebywał od kilku tygodni.

- Umarł przedwcześnie, miał plany na kolejne lata, o których mówił z przekonaniem i pasją. Z zaangażowaniem podejmował wyzwania, dotyczące rozwoju Gminy Dopiewo, czego potwierdzeniem są liczne nagrody i wyróżnienia - informuje Samorząd Gminy Dopiewo. - Z wykształcenia był prawnikiem, absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończył na Politechnice Poznańskiej studia podyplomowe, związane z pracą zawodową i studia menadżerskie. Interesował się historią współczesną i polityką społeczno-ekonomiczną. Prywatnie był mężem i ojcem. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako zaangażowany samorządowiec, skuteczny menadżer, sprawny organizator, dobry szef i człowiek przyjazny ludziom - dodaje.

W środę pożegnanie wójta zorganizowali strażacy z Dopiewa i Palędzia. Zarówno w Dopiewie, jak i Palędziu, oddano hołd zmarłemu. - Wójt zawsze aktywnie działał na rzecz rozwoju jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych naszej gminy. Dzięki jego zaangażowaniu, dysponujemy fantastycznym sprzętem i infrastrukturą podnoszącą poziom bezpieczeństwa mieszkańców. Odejście tak młodego, energicznego i mądrego Włodarza jest dla nas szalenie trudne, ale będziemy robić wszystko, by móc kontynuować jego wizję rozwoju naszej społeczności. W tym miejscu pragniemy złożyć zmarłemu hołd oraz najszczersze wyrazy współczucia dla rodziny - piszą strażacy z OSP Palędzie.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
6.13 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro