Reklama
Reklama

SPP: od czwartku kolejne prace na Wildzie i Łazarzu

fot. ZDM

Kolejne ulice zostaną przystosowane do wprowadzenia Strefy Płatnego Parkowania.

Od czwartku 10 grudnia nowa organizacja ruchu i parkowania będzie wprowadzana na ul. Poplińskich. Wykonawcy SPP wrócą też na ul. Szymborską i Chociszewskiego, gdzie malowanie oznakowania poziomego w pierwotnym terminie uniemożliwiła niekorzystna pogoda.

- Na ul. Poplińskich utrzymany zostanie jeden kierunek ruchu od ul. Św. Czesława w stronę ul. Spychalskiego. Parkowanie będzie odbywać się na równoległych miejscach postojowych, wyłącznie po zachodniej stronie ulicy. Podobnie jak na pozostałych jednokierunkowych ulicach objętych SPP na Wildzie, również na ul. Poplińskich wprowadzony zostanie kontraruch rowerowy. Skrzyżowania z ulicami Św. Czesława, Żupańskiego i Spychalskiego będą równorzędne. Ponadto obszar, na którym położona jest ul. Poplińskich objęty będzie strefą ograniczonej prędkości "Tempo 30" - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Na Szymborskiej i Chociszewskiego drogowcy mieli pojawić się już na początku miesiące, ale przez opady śniegu niemożliwe było chociażby wykonanie oznakowania poziomego.

Najważniejszą zmianą na ul. Chociszewskiego będzie uporządkowanie parkowania. Ulica pozostanie dwukierunkowa, zachowany zostanie również równoległy sposób postoju. Z parkowania zostaną natomiast wyłączone przestrzenie położone zbyt blisko skrzyżowań lub przejść dla pieszych. Wyznaczone zostaną trzy miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnościami. Na całej ulicy obowiązywać będzie ograniczenie prędkości jazdy do 30 km/h. - Również na ul. Szymborskiej kierunek ruchu nie zmieni się - możliwy będzie przejazd tą ulicą w jednym kierunku od ul. Chociszewskiego do ul. Hetmańskiej. Parkowanie będzie możliwe wyłącznie po wschodniej stronie ulicy, na miejscach równoległych. Wprowadzony zostanie kontraruch rowerowy, a prędkość będzie ograniczona do 30 km/h - zaznacza ZDM.

Prace na ulicy Poplińskich rozpoczną się 10 grudnia, a na ul. Chociszewskiego i Szymborskiej 11 grudnia. Kierowcy muszą pamiętać o przeparkowaniu samochodów. Inaczej narażają się na zapłacenie 500 złotych za holowanie, 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym, a także mandatu karnego wystawionego przez straż miejską.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW pierwszego stopnia! Również dla Poznania
3℃
-2℃
Poziom opadów:
4.3 mm
Wiatr do:
37 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro