Reklama
Reklama

Poznań bez rządowego dofinansowania. Zdaniem prezydenta to nie wina jego krytycznych wypowiedzi

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Już wczoraj informowaliśmy, że zaprezentowano listę dofinansowanych projektów w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Żaden z poznańskich projektów nie znalazł się na rządowej liście. A na pieniądze liczono m.in. przy Drodze Dębińskiej, gdzie za ponad 40 milionów złotych miała powstać m.in. kryta trybuna stadionu, hala szermiercza czy korty tenisowe. Dofinansowanie miało tu wynosić aż 38 milionów złotych.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Na środowej konferencji głos w tej sprawie zabrał Jacek Jaśkowiak. Zapytano go, czy nie uważa, że pieniądze nie trafiły do Poznania przez jego otwartą krytykę rządu. - Wielokrotnie wypowiadałem się krytycznie o rządzie i trudno tego nie robić, gdy widzi się błędy, jakie popełnia. Moje wypowiedzi nie powodują w dużym stopniu utrudnień na poziomie funkcjonowania pomiędzy mną i wojewodą czy mną i ministerstwami - zauważył prezydent Poznania.

- Tych środków nie otrzymały także inne miasta, których włodarze nie wypowiadali się krytycznie wobec rządu. Musiałbym zobaczyć te projekty, które otrzymały wsparcie, by sprawdzić czy rząd dał wsparcie "swoim" samorządowcom. Jeśli tak, to kolejny przykład, że rząd działa w sposób niewłaściwy - dodał.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
110.62 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro