Reklama

Szukasz żywej choinki? Możesz taką zdobyć i pomóc małemu Olkowi

fot. RDLP w Poznaniu
fot. RDLP w Poznaniu

Podpoznańskie Nadleśnictwo Babki tradycyjnie będzie prowadzić sprzedaż choinek, ale w tym roku dołącza do akcji zbierania pieniędzy dla chłopca chorującego na SMA.

W tym roku od leśników będzie można kupić świerki pospolite, serbskie i kłujące. - Choinki będzie można zakupić na placu zlokalizowanym przy siedzibie Nadleśnictwa Babki (narożnik ul. Babickiej/dojazd do nadleśnictwa) od 19 do 23 grudnia w godzinach 10:00 - 16:00 oraz 24 grudnia w godzinach 10:00 - 12:00. Zapraszamy również do zakupu choinek prosto z plantacji leśnictwa Czmoń, na której sprzedaż odbędzie się w dniu 19 grudnia w godzinach 9:00 - 14:00 - zachęcają leśnicy. Na plantacji każdy może wybrać swoje drzewko i poprosić o jego wycięcie.

Ile kosztują drzewka? Świerk pospolity i sosna zwyczajna do 1,5 metra wysokości to koszt 45 złotych brutto. Drzewka do 3 metrów wysokości są o 5 złotych droższe, a za 4-5 metrowe trzeba zapłacić 150 złotych. Świerk serbski i kłujący jest droższy. Najniższy kosztuje 60 złotych, taki do 3 metrów - 90 złotych, a wyższy niż 3 metry - 150 złotych. Rodziny wielodzietne posiadające Kartę Dużej Rodziny mogą liczyć na 50-procentowy rabat na jedno drzewko.

W tym roku Nadleśnictwo Babki włącza się w akcję zbierania pieniędzy dla małego Olka chorującego na SMA. To syn leśnika. Potrzebuje najdroższego leku na świecie kosztującego ponad 9 milionów złotych. Z myślą o zbiórce zorganizowano grę terenową "Chójka od borowych - bejmy dla Oleczka". Wystarczy wybrać się do lasu na terenie leśnictwa Łękno, wykonać 9 zadań, a koniec wypełnić hasło końce i wytropić swoją choinkę. W nagrodę pierwszych 500 osób otrzyma bon na bezpłatną choinkę od leśników, którą będzie można odebrać z Nadleśnictwa Babki. Na placu będzie wówczas prowadzona zbiórka pieniędzy na leczenie chłopca. Wszystkie szczegóły są TUTAJ.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
17.82 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro