Reklama
Reklama

Ulica na Świerczewie zostanie przebudowana

fot. PIM
fot. PIM

Ulica Kunickiego zostanie przebudowana.

Chodzi o około 250-metrowy odcinek od ul. Kwiatkowskiego do ul. Rejewskiego, a także ciąg pieszy na ul. Sucharskiego, od ul. Kunickiego do ul. Pietrusińskiego.

- Odcinki, które przebudujemy, są obecnie nieutwardzone. Poruszanie się po nich, szczególnie po intensywnych opadach oraz wiosennych roztopach, sprawia sporo kłopotów mieszkańcom. Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca nie tyko je utwardzi, lecz również zapewni im odwodnienie. Na przeprowadzenie wszystkich prac i wprowadzenie stałej organizacji ruchu będzie miał maksymalnie 110 dni od podpisania umowy - powiedział Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie, która właśnie ogłosiła przetarg, mający wyłonić wykonawcę prac.

Ul. Kunickiego zaprojektowano jako ulicę w strefie zamieszkania, bez wyodrębniania jezdni i chodników. Zbudowana zostanie nawierzchnia z kostki betonowej i ażurowych, przepuszczalnych płyt, przez które woda z powierzchni ulicy będzie dostawać się do siedmiu nowych studni chłonnych. Podobną konstrukcję zaplanowano dla ciągu pieszego na ul. Sucharskiego.

Oferty w postępowaniu można składać do 23 grudnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
9.72 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro