Reklama
Reklama

Gnieźnieński szpital niemal gotowy. Kilka miesięcy przed zakładanym terminem

fot. Piotr Krajewski / Alstal

Prace mają się zakończyć w przyszłym miesiącu.

W maju 2017 roku w Gnieźnie rozpoczęła się budowa Szpitala Pomnika Chrztu Polski. Dziś prace zbliżają się do finiszu. - Poziom zaawansowania robót na ten moment wynosi prawie 100%. Do wykończenia pozostają nam jedynie klatki schodowe i piąta sala operacyjna, która zlecona została w ramach robót dodatkowych. Planowany termin ukończenia prac to koniec stycznia 2021 roku, co zgodnie z umową wyprzedza założony harmonogram aż o 7 miesięcy - wyjaśnia Mariusz Niewiadomski z poznańskiego oddziału firmy Alstal, która jest wykonawcą inwestycji.

Po otwarciu gnieźnieński szpital stanie się najnowocześniejszą lecznicą w regionie. Znajdą się tutaj m.in. Oddział Chirurgii z pięcioma salami operacyjnymi, Oddział Ginekologiczny z czterema salami porodowymi i jedną salą operacyjną dedykowaną cesarskim cięciom, Oddział Położniczo-Neonatologiczny, Oddział Ortopedii, Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. W sumie znajdzie się tu miejsce dla 200 pacjentów. Działać tu także będą laboratorium, sterylizatornia, a także pracownia hemodynamiki, i endoskopii. Na dachu obiektu wybudowano lądowisko dla śmigłowców LPR.

Inwestycję prowadzi Zespół Opieki Zdrowotnej w Gnieźnie, a wykonawcą jest firma Alstal. Koszt to prawie 70 milionów złotych brutto.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na ulicach miejscami może być ślisko!
5℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
24.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro