Reklama
Reklama

Koleje Wielkopolskie zapowiadają nowe połączenia. Pojadą także poza województwo

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Koleje Wielkopolskie
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Koleje Wielkopolskie

W niedzielę wprowadzony zostanie nowy rozkład jazdy na kolei.

Koleje Wielkopolskie wprowadzają do swojej oferty cztery nowe połączenia. Poprawić ma się także standard przejazdów dzięki pociągom zakupionym w tym roku.

Dokąd będą mogli pojechać pasażerowie? Dwa pierwsze nowe połączenia poprowadzą na południe regionu - do Odolanowa przez Ostrów Wielkopolski oraz do Milicza przez Krotoszyn. - Obie te trasy nasze pociągi będą pokonywały w czasie poniżej 2 godzin. Bez przesiadek i w najkrótszym możliwym czasie - informują KW.

Kolejna nowość to połączenie Poznania z Łodzią Fabryczną. - Na początek pociągi pojadą w piątki i niedziele, co oznacza idealny układ na weekendową wizytę. Warto zaznaczyć, że będzie to jedyne bezpośrednie połączenie z Poznania do Łodzi Fabrycznej - dodają.

Na ostatnie nowe połączenie trzeba będzie poczekać do stycznia. Wówczas pociągi KW wyjadą na trasę Poznań - Rawicz przez Leszno. - Wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy będziemy obsługiwać już 15 linii, a nasza siatka połączeń jeszcze szczelniej wypełni mapę Wielkopolski - kończą.

Pełna lista zmian dostępna jest TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
15.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.35 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro