Reklama
Reklama

Wielkopolska wciąż z najniższym bezrobociem w kraju, ale bywało lepiej

fot. Urząd Statystyczny Poznań
fot. Urząd Statystyczny Poznań

Na koniec października stopa bezrobocia w naszym województwie wyniosła 3,7%.

To tyle samo, co przed miesiącem. Jednak w porównaniu z październikiem 2019 roku stopa bezrobocia w Wielkopolsce wzrosła aż o 0,9%. I tak notujemy najniższy wskaźnik w kraju. W Polsce średnia kształtuje się na poziomie 6,1%.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Gdzie bezrobocie w Wielkopolsce jest najwyższe? - Najwyższą stopę bezrobocia odnotowano w powiatach: konińskim (9,3% wobec 7,9% w październiku ub. roku), chodzieskim (7,8% wobec 6,7%) i słupeckim (7,8% wobec 6,5%), a najniższą w Poznaniu (1,9% wobec 1,1%), poznańskim (2,0% wobec 1,1%) oraz kępińskim (2,0% wobec 1,6%) - informuje Urząd Statystyczny w Poznaniu.

W stosunku do września spadek stopy bezrobocia odnotowano w 21 z 35 wielkopolskich powiatów. W przypadku powiatu poznańskiego niestety odnotowano wzrost o 0,1%. W Poznaniu bezrobocie utrzymuje się na tym samym poziomie - 1,9%. - W ciągu roku stopa bezrobocia zwiększyła się we wszystkich powiatach, najbardziej w Koninie i pleszewskim (o 1,6 p.proc.), a najmniej w ostrzeszowskim (o 0,3 p.proc.) - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
52.38 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro