Reklama
Reklama

Śmiertelne potrącenie 22-latki na ulicy Zamenhofa: rodzina poszukuje świadków

fot. Damian
fot. Damian

Do zdarzenia doszło w środę, 2 grudnia.

Około 14.30 na ulicy Zamenhofa, przy przystanku tramwajowym "Os. Rzeczypospolitej" doszło do potrącenia kobiety przez tramwaj. Piesza zginęła na miejscu.

Z naszą redakcją skontaktowała się ciotka zmarłej 22-latki. - Poszukujemy świadków tego wypadku. Aleksandra od około 1,5 miesiąca mieszkała w tej okolicy, była w trakcie pisania pracy licencjackiej. Pochodziła z Koszalina. My byliśmy na miejscu, oglądaliśmy miejsce wypadku i tam są normalnie tłumy ludzi. A policja przekazała nam, że znalazła zaledwie jednego świadka. Próbujemy więc samodzielnie dotrzeć do osób, które były w tym tramwaju lub na przystanku tramwajowym w momencie wypadku i widziały jego przebieg - tłumaczy Sylwia.

Rodzina twierdzi, że nie udało się zabezpieczyć nagrań z monitoringu, na których byłoby widać moment tragedii. W tej sprawie trwa prokuratorskie śledztwo, dlatego nie są obecnie oficjalnie ujawniane szczegóły ustaleń.

Tuż po wypadku Radio Poznań informowało, że kobieta weszła na przejście dla pieszych na torowisku pomimo czerwonego światła na sygnalizatorach. Zielone światło miało się palić na przejściu przez jezdnię, a nie przez torowisko. Ustalenie, jakie światło paliło się na sygnalizatorze przy przejściu, będzie jednym z kluczowych zadań śledczych. Wiadomo, że motorniczy były trzeźwy.

Z ciotką 22-latki można się kontaktować pod numerem telefonu 793 191 005. - Prosimy o telefony tylko osoby, które rzeczywiście były na miejscu wypadku i mają jakieś konkretne informacje - apeluje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.45 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro