Reklama
Reklama

Jest następca Lidii Dudziak w miejskiej komisji. To radny, który chciał jej odwołania

fot. Bartłomiej Ignaszewski / FB
fot. Bartłomiej Ignaszewski / FB

Bartłomiej Ignaszewski został nowym przewodniczącym Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki w Radzie Miasta.

W ubiegłym tygodniu zrobiło się głośno o odwołaniu radnej Lidii Dudziak ze stanowiska szefowej komisji w Radzie Miasta. Radna Prawa i Sprawiedliwości od wielu lat pełniła tę funkcję. O jej odwołanie wnioskowali członkowie klubu Koalicji Obywatelskiej. Jak tłumaczył Bartłomiej Ignaszewski z Nowoczesnej, miejscy radni mieli wiele negatywnych odczuć co do prowadzenia posiedzeń przez Lidię Dudziak, ale kluczowy okazał się wpis radnej na portalu społecznościowym, w którym nazwała uczestników protestów po decyzji TK "zwyrodniałą swołoczą opętaną przez diabła".

Lidia Dudziak wyjaśniała podczas posiedzenia komisji, że to była wypowiedź na prywatnym profilu i dotyczyła ona konkretnego zdarzenia - wtargnięcia do kościoła. Apelowała, by skupić się na jej działalności związanej z poznańskim sportem, a nie prywatnych wpisach w mediach społecznościowych.

W obronie radnej stanęli jej koledzy z klubu, a także np. Halina Owsianna ze Wspólnego Poznania. Głos zabrał też poseł PiS Szymon Szynkowski vel Sęk. - Nowym przewodniczącym komisji sportu w Radzie Miasta Poznania za odwołaną wczoraj długoletnią, doskonałą Przewodniczącą Lidię Dudziak, z ogromnymi zasługami dla poznańskiego sportu, którą wspierali wczoraj także radni lewicy, ma zostać radny, którego głównym pomysłem jest zdjęcie krzyża z sali sesyjnej - napisał w ubiegłym tygodniu w mediach społecznościowych poseł PiS. - Pomysły takie jak sama partia - skwitował.

Szynkowski vel Sęk pisał o Bartłomieju Ignaszewskim, który właśnie został nowym przewodniczącym komisji. Zagłosowało na niego 9 radnych KO, przeciwko było 4 radnych PiS, a od głosu wstrzymało się 3 radnych Wspólnego Poznania. Do tej pory Ignaszewski był wiceprzewodniczącym Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki.

- Bardzo wszystkim dziękuję za poparcie i zaufanie. Od dziś przejmuje stery w komisji Kultury Fizycznej i Turystyki. Tych, których nie przekonałem dziś mam nadzieję, że przekonam w najbliższym czasie pracą dla poznańskiego sportu. Niech sport łączy! - napisał Ignaszewski na Facebooku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
4.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro