Reklama
Reklama

Policjanci zatrzymali "ogrodnika". Uprawiał konopie indyjskie "na własny użytek"

fot. policja
fot. policja

Do zatrzymania doszło na terenie gminy Pakosław pod Rawiczem.

Policjanci z Rawicza, we współpracy z funkcjonariuszami z Poznania, zatrzymali 38-latka, który na terenie własnej posesji prowadził uprawę konopi indyjskich. - Krzewy rosły za betonowym murem okrytym folią. Mężczyzna wyhodował tam 38 dorodnych drzewek konopi. Uprawa ta mogła dostarczyć mu znacznej ilości narkotyku. To nie wszystko co zostało zarzucone mieszkańcowi gminy Pakosław. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania policjanci znaleźli plastikowe wiaderka, w których przechowywany był susz ziela konopi o łącznej wadze 2040 gramów. Oprócz tego policjanci znaleźli również 1890 gramów resztek suszu i gałązek konopi, które jak wynika z wstępnych badań również mogą być środkiem odurzającym - wyjaśniają policjanci z Rawicza. Dodatkowo znaleziono u niego broń myśliwską.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

38-latkowi grozi teraz do 10 lat więzienia. Mężczyzna tłumaczył, że konopie uprawiał wyłącznie na swój użytek, bo ma problemy ze zdrowiem. Trafił na trzy miesiące do aresztu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
67.32 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro