Reklama
Reklama

Niezwykłe znalezisko w lesie. "Legenda o zakopanym depozycie broni okazała się prawdziwa"

fot. Denar Kalisz / FB
fot. Denar Kalisz / FB

Odkrycia arsenału broni w lesie pomiędzy Kamieniem i Morawinem pod Kaliszem.

Odkrycia dokonali członkowie stowarzyszenia Denar z Kalisza, który współpracowali w lesie ze stowarzyszenie Schondorf. - Legenda o zakopanym depozycie broni w lesie za leśniczówką okazała się prawdziwa. Zabytki w końcu zostają w Kaliszu, zostaną poddane renowacji i będą cieszyły oczy mieszkańców naszego miasta oraz regionu - wyjaśnia Denar Kalisz.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Jak podaje poznan.tvp.pl, w lesie znaleziono 7 karabinów, a wśród nich mausery, które były używane w trakcie II wojny światowej. Ale są tu także dwa Sturmgewehr 44. Karabiny rzadko występujące na naszym terenie. Jeden z nich jest unikatowym egzemplarzem.

Dlaczego broń została zakopana w lesie? Według pasjonatów historii możliwości są dwie. Jedna to ukrycie arsenału przez żołnierzy wyklętych, a druga - zdeponowanie broni przez leśniczego z tego rejonu. Odpowiedzi mają pomóc udzielić specjaliści. Broń trafi prawdopodobnie do powstającego w Kaliszu muzeum o tematyce II wojny światowej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.14 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro