Reklama
Reklama

Niezwykłe znalezisko w lesie. "Legenda o zakopanym depozycie broni okazała się prawdziwa"

fot. Denar Kalisz / FB

Odkrycia arsenału broni w lesie pomiędzy Kamieniem i Morawinem pod Kaliszem.

Odkrycia dokonali członkowie stowarzyszenia Denar z Kalisza, który współpracowali w lesie ze stowarzyszenie Schondorf. - Legenda o zakopanym depozycie broni w lesie za leśniczówką okazała się prawdziwa. Zabytki w końcu zostają w Kaliszu, zostaną poddane renowacji i będą cieszyły oczy mieszkańców naszego miasta oraz regionu - wyjaśnia Denar Kalisz.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Jak podaje poznan.tvp.pl, w lesie znaleziono 7 karabinów, a wśród nich mausery, które były używane w trakcie II wojny światowej. Ale są tu także dwa Sturmgewehr 44. Karabiny rzadko występujące na naszym terenie. Jeden z nich jest unikatowym egzemplarzem.

Dlaczego broń została zakopana w lesie? Według pasjonatów historii możliwości są dwie. Jedna to ukrycie arsenału przez żołnierzy wyklętych, a druga - zdeponowanie broni przez leśniczego z tego rejonu. Odpowiedzi mają pomóc udzielić specjaliści. Broń trafi prawdopodobnie do powstającego w Kaliszu muzeum o tematyce II wojny światowej.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
6.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro