Reklama
Reklama

Robert Makłowicz ponownie w Poznaniu. Odwiedził m.in. Rataje

fot. Robert Makłowicz / YouTube
fot. Robert Makłowicz / YouTube

Miłośnik historii i dobrej kuchni ponownie pojawił się w naszym mieście.

W piątek na youtubowym kanale Roberta Makłowicza pojawił się kolejny odcinek jego kulinarnego programu poświęcony Poznaniowi. Przygotowano go we współpracy z Poznańską Lokalną Organizacją Turystyczną. Tym razem skupiono się na wielokulturowości naszego miasta.

Makłowicz zaczął od wpływów gruzińskich i restauracji Chmeli Suneli, w której jedzenie zdaniem autora programu jest wyborne. Następnie stało się coś nietypowego. Makłowicz opuścił bowiem turystyczny, najbardziej popularny wśród odwiedzających rejon Poznania i wybrał się do największej sypialni miasta, a więc na Rataje. Przypomniał wielokulturową historię terenu, na którym dziś królują bloki. - Mamy tu teraz osiedlowe parki i restauracyjki, których nie należy lekceważyć - powiedział. Wybrał się do jednego z takich osiedlowych miejsc - Tonir Grill House na osiedlu Lecha. Lokal jest prowadzony przez rodzinę z Armenii. Można tam zjeść nie tylko kebab, ale też armeńskie przysmaki np. z bakłażana.

Nie zabrakło też Jeżyc z ulicą Szamarzewskiego. Robert Makłowicz trafił tu do jedynej w Polsce japońskiej herbaciarni i cukierni. Lokal prowadzą Polak i Japończyk, który postanowił tu oferować słodycze, jakie pamięta z dzieciństwa. Prowadzący program zaznaczył, że podobnych słodyczy nie zje się w żadnej innej cukierni w Polsce. Również na ulicy Szamarzewskiego znajduje się jedyna w Polsce restauracja kirgiska - U Aipo. Prowadzą ją Kirgizi, a można tu spróbować wielu przysmaków z Kirgistanu:

Ale nie jest to jedyna odsłona Poznania, która trafiła ostatnio na kanał na YouTube Roberta Makłowicza. W poprzednim odcinku także zahaczono o stolicę Wielkopolski. Makłowicz odwiedził w nim Wrześnię, ale też Poznań - m.in. restaurację Bo oraz Ministerstwo Browaru. Odcinek można zobaczyć TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Silny wiatr w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już około 200 zgłoszeń
17℃
11℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
32 km
Stan powietrza
PM2.5
6.54 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro