Reklama
Reklama

Nie udało się uratować 13-latka. Zabrakło karetek, więc z pomocą medyczną pojechali strażacy

fot. koscian112.pl

Tragiczne wiadomości z Leszna.

W niedzielę w Lesznie dwukrotnie pomocy medycznej potrzebującym musieli udzielać strażacy. Powód? Brak karetek. Najpierw około godziny 15.00 pomoc wezwano do mieszkania przy ulicy 17 Stycznia. Jak podaje portal elka.pl, na miejsce zadysponowano strażaków, bo nie było ani jednej wolnej karetki. Na miejscu okazało się, że u 13-latka nastąpiło zatrzymanie krążenia. Strażacy rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową i prowadzili ją aż do przyjazdu karetki pogotowia. Niestety chłopca nie udało się uratować, lekarz stwierdził jego zgon.

Do kolejnej interwencji strażaków doszło zaledwie pół godziny później. Do 75-letniego mieszkańca Leszna wzywano karetkę, ale ponownie żadna nie była dostępna. Strażacy udzielili pomocy mężczyźnie, u którego podejrzewano udar. Zabezpieczyli też miejsce lądowania śmigłowca LPR. Ostatecznie mężczyzna został przetransportowany do szpitala prywatnym samochodem pod opieką ratowników medycznych ze śmigłowca. Przejazd auta eskortowali strażacy.

  • Aktualizacja
    wtorek, 8.12.2020 r., godz. 12.28
    Aktualizacja
    wtorek, 8.12.2020 r., godz. 12.28
    - Nie jest prawdą, że zabrakło karetek. Karetka systemu ratownictwa typu P szpitala w Lesznie otrzymała wezwanie w tym samym momencie co zespół Straży Pożarnej i na miejscu zdarzenia była już po 9 minutach. W tym czasie 2 karetki stacjonujące w Lesznie były na wyjazdach u pacjentów, stąd dyspozytor wezwał zespół Straży Pożarnej (miejsce zdarzenia bardzo blisko siedziby straży) oraz jednocześnie karetkę P stacjonującą 8 km od Leszna - karetka ta dotarła po 9 minutach i przejęła akcję reanimacyjną od strażaków. Są to normalne procedury postępowania w takich wypadkach. W Wielkopolsce mamy 2 dyspozytornie systemu Ratownictwa Medycznego, które odbierają telefony 112 i 999 oraz dysponują zespołami zarówno Straży Pożarnej jak i Pogotowia Ratunkowego - poinformował nas Wojewódzki Szpital Zespolony w Lesznie.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed burzami!
17℃
9℃
Poziom opadów:
6.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
4.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro