Pewna wygrana Kolejorza. Lech Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:0

W meczu 12. kolejki PKO BP Ekstraklasy Lech Poznań pewnie pokonał przy Bułgarskiej Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Zgodnie z przewidywaniami do wyjściowego składu Kolejorza powróciło kilku zawodników, na ławce usiadł jednak tym razem m.in. Tymoteusz Puchacz.

Lech niemal od początku uzyskał przewagę i choć trudno było mówić o miażdżeniu rywala, to gospodarze byli coraz bliżej gola. Tymczasem jedną z niewielu akcji przeprowadzili goście, po zagraniu spod linii końcowej piłkę na 5. metrze otrzymał Marko Roginić i popisał się skutecznym strzałem. Na szczęście dla Kolejorza powtórki pokazały, że piłka opuściła chwilę wcześniej boisko, więc bramkę anulowano.

Poważne ostrzeżenie nieźle podziałało na miejscowych. W 30. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Alan Czerwiński, a Thomas Rogne wygrał pojedynek powietrzny i strzałem głową pokonał golkipera Górali.

Kolejorz złapał po golu luz, a Podbeskidzie nie zmieniło stylu gry, wciąż rzadko zagrażając bramce Kolejorza. Goście popełniali w dodatku poważne błędy, a po jednym z nich Lech podwyższył prowadzenie: Mikael Ishak odebrał w polu karnym piłkę obrońcy, dzięki czemu stanął oko w oko z bramkarzem i spokojnie wykorzystał okazję.

Mecz został rozstrzygnięty tuż po przerwie. Z własnej połowy na wolne pole piłkę posłał Dani Ramirez, a Pedro Tiba uciekł obrońcom i dopełnił formalności.

Gol na 3:0 praktycznie zabił mecz, a ten na 4:0 ostatecznie dobił przyjezdnych. Jego autorem był Ramirez, który dobił strzał Jana Sykory.

Kolejorz pokonał beniaminka 4:0, spełniając oczekiwania swoich kibiców. Niedzielny mecz nie był wiekopomnym widowiskiem, gospodarze byli jednak o klasę lepsi od rywali, dzięki czemu odnieśli przekonywujące zwycięstwo i zdobyli kolejne 3 punkty, tak ważne w kontekście tabeli. Przed Lechem jeszcze 3 ligowe mecze w tym roku i fani liczący na zdobycie w nich 9 punktów z pewnością mają podstawy do optymizmu.

Lech Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:0 (2:0)

Lech: Bednarek - Czerwiński, Rogne, Crnomarković, Kraweć, Tiba, Moder (Muhar 80'), Sykora (Skóraś 58'), Ramirez (Marchwiński 71'), Kamiński (Puchar 58'), Ishak (Awwad 58')

Rezerwowi: Malenica, Awwad, Butko, Dejewski, Marchwiński, Muhar, Puchacz, Satka, Skóraś

Podbeskidzie: Pesković, Gutowski (Modelski 76'), Bashlai, Rundić (Komor 51'), Gach, Miakushko (Sierpina 62'), Rzychowski, Ubbik, Kocsis (Bieroński 76'), Marzec (Sitek 62'), Roginić

Rezerwowi: Leszczyński, Bieloński, Figiel, Komor, Martin, Modelski, Nowak, Sierpina, Sitek

67
Niezła akcja Podbeskidzia, Roginić nie zdołał jednak zamknąć dośrodkowania na długim słupku
58
Potrójna zmiana w Lechu: wchodzą Puchacz, Awwad i Skóraś, zeszli Sykora, Kamiński i Ishak
54
Lechowi nic już nie odbierze wygranej, dzięki temu awansuje na 7. miejsce w tabeli
53
4:0! Golkiper gości obronił strzał Sykory, ale przy dobitce Ramireza był bezbronny
47
Świetne zagranie ze środka pola, Tiba uciekł obrońcy i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza
44
Ishark odebrał w polu karnym piłkę rywalowi, po czym stanął oko w oko z bramkarzem i pewnie go pokonał
31
Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne, Rogne wygrał walkę o piłkę i strzałem głową zdobył gola