Reklama
Reklama

Miejska choinka już stoi. W tym roku zmieniła lokalizację

fot. Maciej Kopiński

Z racji trwających badań archeologicznych wyprzedzających remont płyty rynku tegoroczna choinka nie jest zlokalizowana w tradycyjnym miejscu, przed Ratuszem, ale przy budynku Odwachu. Ze względów technicznych - nie ma możliwości bezpiecznego zamontowania drzewka w głębi nawierzchni - jest to choinka sztuczna.

Jak już wcześniej informowaliśmy, choć ozdób świątecznych w tym roku miało być mniej Enea przygotowała dla poznaniaków niespodziankę. W tym sezonie świątecznym, dzięki spółce, na ulicach Poznania pojawiły się dodatkowe elementy iluminacji. Na pl. A. Mickiewicza stanęła m.in. dziesięciometrowa choinka oraz świetlne przestrzenne ozdoby świąteczne. Na ul. Św. Marcin z kolei ustawiono świetlny tunel, ławkę oraz inne elementy, jak bombki czy prezenty. Dodatkowe dekoracje zamontowano na lampach przy pl. Wolności oraz ulicach: Św. Marcin, 27 Grudnia, Solnej i Małe Garbary.

Ponadto jak co roku iluminacje rozświetlą staromiejskie uliczki i Stary Rynek, gdzie pojawiły się elementy zdobiące fontanny oraz latarnie. Iluminację przedstawiającą drzwi wejściowe do nieistniejącej już Kolegiaty św. Marii Magdaleny, która w poprzednich latach stała na placu Kolegiackim, z racji trwających tam prac budowlanych, będzie można oglądać na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta.

Śródkę, tradycyjnie już ozdobią Śródeckie Anioły. Oświetlony zostanie Most Biskupa Jordana, a także śródmiejskie ulice i place: ul. Fredry, pl. Mickiewicza, Rondo Kaponiera. Iluminacje zobaczymy także na zielonych rynkach w Poznaniu: Jeżyckim, Wildeckim, Wielkopolskim i Bernardyńskim. Ozdoby pojawią się na części al. Niepodległości, ul. Królowej Jadwigi, na Moście Teatralnym, na al. Marcinkowskiego (przy ul. Podgórnej i placu Wolności), Moście Dworcowym oraz nowo wyremontowanym odcinku ul. św. Marcin, na który zostanie również przesunięta postać świętego na koniu, stojąca w poprzednich latach na pl. A. Mickiewicza - informują miejscy urzędnicy.

Wszystkie ozdoby włącznie z miejską choinką rozbłysną już w niedzielę, 6 grudnia. Świąteczne iluminacje, będą zdobić miasto do końca stycznia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na oblodzenie! Jeszcze do 9.00 obowiązuje ostrzeżenie IMGW
4℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
2.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro