Reklama
Reklama

Miejska choinka już stoi. W tym roku zmieniła lokalizację

fot. Maciej Kopiński
fot. Maciej Kopiński

Z racji trwających badań archeologicznych wyprzedzających remont płyty rynku tegoroczna choinka nie jest zlokalizowana w tradycyjnym miejscu, przed Ratuszem, ale przy budynku Odwachu. Ze względów technicznych - nie ma możliwości bezpiecznego zamontowania drzewka w głębi nawierzchni - jest to choinka sztuczna.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Jak już wcześniej informowaliśmy, choć ozdób świątecznych w tym roku miało być mniej Enea przygotowała dla poznaniaków niespodziankę. W tym sezonie świątecznym, dzięki spółce, na ulicach Poznania pojawiły się dodatkowe elementy iluminacji. Na pl. A. Mickiewicza stanęła m.in. dziesięciometrowa choinka oraz świetlne przestrzenne ozdoby świąteczne. Na ul. Św. Marcin z kolei ustawiono świetlny tunel, ławkę oraz inne elementy, jak bombki czy prezenty. Dodatkowe dekoracje zamontowano na lampach przy pl. Wolności oraz ulicach: Św. Marcin, 27 Grudnia, Solnej i Małe Garbary.

Ponadto jak co roku iluminacje rozświetlą staromiejskie uliczki i Stary Rynek, gdzie pojawiły się elementy zdobiące fontanny oraz latarnie. Iluminację przedstawiającą drzwi wejściowe do nieistniejącej już Kolegiaty św. Marii Magdaleny, która w poprzednich latach stała na placu Kolegiackim, z racji trwających tam prac budowlanych, będzie można oglądać na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta.

Śródkę, tradycyjnie już ozdobią Śródeckie Anioły. Oświetlony zostanie Most Biskupa Jordana, a także śródmiejskie ulice i place: ul. Fredry, pl. Mickiewicza, Rondo Kaponiera. Iluminacje zobaczymy także na zielonych rynkach w Poznaniu: Jeżyckim, Wildeckim, Wielkopolskim i Bernardyńskim. Ozdoby pojawią się na części al. Niepodległości, ul. Królowej Jadwigi, na Moście Teatralnym, na al. Marcinkowskiego (przy ul. Podgórnej i placu Wolności), Moście Dworcowym oraz nowo wyremontowanym odcinku ul. św. Marcin, na który zostanie również przesunięta postać świętego na koniu, stojąca w poprzednich latach na pl. A. Mickiewicza - informują miejscy urzędnicy.

Wszystkie ozdoby włącznie z miejską choinką rozbłysną już w niedzielę, 6 grudnia. Świąteczne iluminacje, będą zdobić miasto do końca stycznia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
5℃
Poziom opadów:
1.8 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
3.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro