Reklama
Reklama

Pierwsza Aukcja dla Domu bez publiczności. Udało się zebrać niemal 100 tys. zł

fot. materialy prasowe

W tym roku - z powodu pandemii koronawirusa licytować można było tylko w internecie.

W tym roku zbierane były środki na wyposażenie placówki i na zagospodarowanie terenu wokół budynku. Podczas aukcji licytowane były 104 prace.
Najwyższe ceny osiągnęły prace Wilhelma Sasnala (9000 zł za linoryt bez tytułu z 2017 r.), Hanny Łuczak (5500 zł za obraz "Czas. Historia. Pamięć 2008-2018") oraz Doroty Buczkowskiej (5000 zł za obraz bez tytułu z 2018 r., malowany farbami akrylowymi na płótnie). Rysunek znanego poznańskiego artysty Honzy Zamojskiego został sprzedany za 3200 zł. Praca poznańskiego streetartowca Noriakiego - wariacja na temat obrazu Renoira - osiągnęła cenę 4000 zł.
W sumie podczas licytacji udało się zebrać 97100 zł.
- informuje Adam Kompowski, prezes Fundacji Dom Autysty.

To piąta edycja Aukcji dla Domu. Dzięki tej aukcji rodzicom osób z autyzmem udało się zebrać fundusze na wkład własny do projektu unijnego i wybudować Dom Autysty - pierwsze takie miejsce w Poznaniu i regionie. Teraz dochód z aukcji zostanie przeznaczony na wyposażenie placówki i na zagospodarowanie terenu wokół budynku - dodaje.

Dom Autysty w Poznaniu mieści się na Ogrodach, w okolicach skrzyżowania ulic Szamarzewskiego i Szamotulskiej. To pierwsza w regionie placówka dla mocno zaburzonych osób z autyzmem. Ziemię pod budynek przekazało miasto Poznań, a budowa została sfinansowana w większości ze środków Unii Europejskiej w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020. W Domu Autysty od początku września prowadzone są zajęcia dla dorosłych, niesamodzielnych osób z autyzmem.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
0℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
14.06 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro