Reklama

Dwa nowe Elfy jeszcze w tym roku dotrą do Poznania

fot. PESA Bydgoszcz SA / Koleje Wielkopolskie
fot. PESA Bydgoszcz SA / Koleje Wielkopolskie

Dwa elektryczne zespoły trakcyjne PESA Elf 2 (48 WEb) zostały dostarczone do bazy Kolei Wielkopolskich w Zbąszynku. To pierwsze z pięciu pojazdów przekazanych KW w ramach umowy na dostawę pięcioczłonowych Elf 2 podpisanej na początku 2019 roku.

Mimo ograniczeń wynikających z Covid-19 zgodnie z planem realizujemy produkcję tych pojazdów. Kolejne Elfy 2 dla Kolei Wielkopolskich dotrą do Poznania jeszcze w tym roku - podkreślił Maciej Maciejewski, Członek Zarządu, Dyrektor Sprzedaży PESA Bydgoszcz SA.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Samorząd Województwa Wielkopolskiego chcąc sprostać oczekiwaniom pasażerów i utrzymać standard przewozów koleją na bardzo wysokim poziomie inwestuje w nowoczesne, wygodne i pojemne składy. Takie są właśnie nowe Elfy 2 typu 48WEb. Pojazdy te posiadają szereg udogodnień, które z pewnością sprawią, że podróżowanie koleją po Wielkopolsce stanie się jeszcze bardziej komfortowe - powiedział Wojciech Jankowiak - Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

48 WEb, czyli najnowsze, pięcioczłonowe, elektryczne zespoły trakcyjne PESA Elf 2, wyprodukowane dla Wielkopolski mają 90,5 m długości, 246 miejsc siedzących, a w sumie mogą zabrać jednorazowo 536 pasażerów. Rozwijają prędkość do 160 km/h.

Źródło: Koleje Wielkopolskie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro