Reklama
Reklama

Ważna decyzja w sprawie ferii zimowych. MEN przychyla się do próśb rodziców

fot. klimkin z Pixabay
fot. klimkin z Pixabay

Ministerstwo Edukacji Narodowej podjęło istotną dla wielu osób decyzję.

Resort poinformował, że podczas planowanych na dni 4-17 stycznia ferii zimowych w szkołach i placówkach oświatowych będzie można organizować wypoczynek w formie półkolonii dla uczniów klas I-IV szkoły podstawowej.

- To odpowiedź na prośby rodziców i organizatorów półkolonii, którym dajemy możliwość, aby w ścisłym reżimie sanitarnym zorganizować opiekę dla najmłodszych dzieci - tłumaczył MEN.

- Zajęcia w trakcie zimowego wypoczynku będą mogły być prowadzone w świetlicach szkolnych oraz innych przystosowanych do tego celu pomieszczeniach, w grupach maksymalnie do 12 uczniów. Zajęcia będą mogły zorganizować zarówno szkoły i placówki oświatowe, organy prowadzące, jak i organizacje, które na co dzień współpracowały z placówkami w tym zakresie i mają odpowiednie doświadczenie, np. organizacje pozarządowe. Należy pamiętać o tym, że taki wypoczynek musi być zgłoszony do bazy prowadzonej przez MEN wypoczynek.men.gov.pl - dodało w komunikacie kierownictwo resortu.

MEN rekomenduje, żeby podczas ferii uczniowie pozostali jak najbliżej swoich rodzinnych miejscowości. Ma to ograniczyć mobilność Polaków, a co za tym idzie rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Ferie zaplanowane na dni 4-17 stycznia obejmą cały kraj. Na razie nie wiadomo czy po ich zakończeniu przynajmniej część uczniów będzie mogła wrócić do szkół - politycy wciąż unikają jednoznacznych deklaracji w tej sprawie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.66 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro