Reklama

I po Młodzieżowym Szczycie Klimatycznym

We wtorek, 28 października, do Poznania zjechała młodzież z całej Polski, by dyskutować o klimacie. Na Młodzieżowy Szczyt Klimatyczny przybyło ponad 700 uczniów z 40 szkół.

Szczyt odbywał się w tych samych pomieszczeniach MTP, w których w grudniu zasiądą przedstawiciele Narodów Zjednoczonych. Spotkanie nie było otwarte dla wszystkich chętnych. Zaproszono na nie tylko finalistów ogólnopolskiego konkursu polegającego na wykreowaniu projektu, który pomógłby wspierać ekologię w miastach, z których pochodzą uczniowie.

Nagrody i dyplomy nie były tu jednak najważniejsze. Młodzież miała szansę spotkać się z osobami, któreprofesjonalnie zajmują się ochroną środowiska i klimatu. Wysłuchali referatów wielu specjalistów, w tym Zbigniewa Kundzewicza i Piotra Tryjanowskiego (laureatów pokojowej Nagrody Nobla za szerzenie wiedzy o zagrożeniach związanych z ociepleniem klimatu). Poza tym gimnazjaliści i licealiści wysłuchali Lecha Wałęsy, który specjalnie na tę okazję nagrał przemówienie, w którym podziwiał zapał młodzieży do walki o klimat.

Równie ciekawymi atrakcjami dla uczestników Szczytu okazała się wizyta na targach ekologicznych Poleko i warsztaty ekologiczne prowadzone przez naukowców.

Młodzież miała również szansę wystosować apel i przesłanie do przedstawicieli ONZ, którzy przyjadą do naszego miasta za miesiąc. List zostanie odczytany przed wszystkimi uczestnikami właściwej Konferencji Klimatycznej w grudniu.

Młodzieżowy Szczyt Klimatyczny zorganizowali: Urząd Miasta Poznania, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Gazeta Wyborcza.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
14℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.08 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro