Reklama
Reklama

Na ulicach Poznania trwa montaż świątecznych dekoracji. Jest ich więcej niż się spodziewano

fot. Przemysław Łukaszyk
fot. Przemysław Łukaszyk

W tym roku ozdoby będą bardziej różnorodne niż dotychczas, w przestrzeni miasta pojawiły się dodatkowe iluminacje.

Tegoroczne święta będą inne niż zwykle. Pandemia zmusiła nas do odwołania uwielbianego przez mieszkańców Betlejem Poznańskiego i wspólnego rozpalania choinki przy Ratuszu - mówi prezydent Jacek Jaśkowiak. Mimo to staramy się wprowadzić w przestrzeń miasta klimat świąt. Piękne iluminacje rozświetlą tradycyjnie Stary Rynek wraz z okolicznymi uliczkami, Śródkę i ul. św. Marcin, która w tym roku zyskała dodatkowe ozdoby. Zachęcam do wieczornych spacerów i podziwiania pięknych dekoracji. Proszę jednak pamiętać o zasłanianiu ust i nosa oraz zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa - zaznacza Jacek Jaśkowiak.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Wykonawcą świątecznych ozdób od ponad 3 lat jest Enea Oświetlenie. Firma, wchodząca w skład Grupy Enea, w ramach umowy z Miastem, co roku wiesza na poznańskich ulicach ponad 1000 elementów dekoracji. W tym sezonie spółka zdecydowała się wzbogacić iluminacje, montując dodatkowo sto trzydzieści nowych ozdób.

Bardzo się cieszę, że jako firma mocno związana z Poznaniem, mogliśmy w tym roku rozświetlić miasto. W tym nietypowym roku, przepełnionym troską o bezpieczeństwo i zdrowie najbliższych, cieszmy oczy tym, co nas otacza i poczujmy atmosferę Świąt Bożego Narodzenia - mówi Paweł Szczeszek, prezes Enei. Nasze świetlne dekoracje wykorzystują najnowsze rozwiązania technologiczne, są energooszczędne i zdobią miasto nie tylko po zmroku - dodaje.

Co nowego się pojawiło? Na pl. A. Mickiewicza stanęła m.in. dziesięciometrowa choinka oraz świetlne przestrzenne ozdoby świąteczne. Na ul. Św. Marcin z kolei ustawiono świetlny tunel, ławkę oraz inne elementy, jak bombki czy prezenty. Dodatkowe dekoracje zamontowano na lampach przy pl. Wolności oraz ulicach: Św. Marcin, 27 Grudnia, Solnej i Małe Garbary. Iluminacje można już podziwiać - przekazują miejscy urzędnicy.

Wszystkie ozdoby świąteczne rozbłysną już w niedzielę, 6 grudnia. Świąteczne iluminacje, będą zdobić miasto do końca stycznia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
5℃
Poziom opadów:
1.8 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
2.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro