Reklama

Brama Poznania z nagrodą

fot. Maciej Kopiński / archiwum

Miejska instytucja kultury została laureatem konkursu "Lider Dostępności" w kategorii "Duży obiekt użyteczności publicznej".

"Lider Dostępności" to coroczny konkurs organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji oraz Towarzystwo Urbanistów Polskich. Kapituła konkursu wyłoniła laureatów w kategoriach: "Przestrzeń publiczna", "Duży obiekt użyteczności publicznej", "Obiekt usług lokalnych", "Obiekt biurowo-handlowy", "Obiekt mieszkalny/hotelowy", "Obiekt zabytkowy", "Architekt/urbanista". Przyznano także "Grand Prix" konkursu.

Jedną z nagród przyznano Bramie Poznania. Nagroda w kategorii "Duży obiekt użyteczności publicznej" wręczana jest obiektom o znacznej powierzchni i złożonej funkcji usługowej, które wyróżniają się jakością dostosowania do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

W stolicy Wielkopolski stawiamy na otwartość i dostępność. Przeciwdziałamy dyskryminacji w życiu codziennym, likwidujemy bariery architektoniczne, a nowe obiekty projektujemy tak, aby były one w pełni dostosowane do potrzeb osób z różnymi niepełnosprawnościami
- mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. Zależy nam, żeby każdy mieszkaniec czy turysta mógł swobodnie poruszać się po mieście i korzystać z jego bogatej oferty kulturalnej. Nagroda dla Bramy Poznania to kolejny wyraz docenienia naszych działań na tym polu - dodaje.

Ta nagroda ma dla nas szczególne znaczenie, ponieważ wiąże się z mnóstwem pozytywnych emocji, ale również z odpowiedzialnymi działaniami, w tym przede wszystkim otwartością na otaczający nas różnorodny świat - zaznaczyła dr Monika Herkt. Traktujemy to wyróżnienie jako docenienie naszych dotychczasowych starań, ale także zobowiązanie do dalszej pracy - dodaje.


Finał piątej już edycji konkursu architektoniczno-urbanistycznego "Lider Dostępności" z powodu pandemii nie mógł odbyć się w znanej dotychczas formie. Wyniki ogłoszono podczas gali online.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
2.68 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro