Reklama

Koziołki już w świątecznych strojach, nieco innych niż zwykle

fot. UMP
fot. UMP

Koziołki mają też maseczki.

W tym roku nieco inaczej niż w ubiegłych latach, w ubieraniu rzeźby - koziołków stojących w parku Chopina (wcześniej ich "domem" był plac Kolegiacki) nie pomagały dzieci z poznańskiego przedszkola. Wszystko z powodu trwającej pandemii koronawirusa.

W piątek przed południem strażnicy miejscy z zespołu profilaktyki przyjechali do parku Chopina i założyli na rzeźbę odświętne szaty. Nie zabrakło nawiązania do aktualnej sytuacji i konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Koziołki, oprócz czerwono-białych ubranek, mają na sobie symboliczne maseczki.

Natomiast dzieci z Przedszkola nr 115 w Poznaniu, które miały uczestniczyć w uroczystym zakładaniu świątecznych kubraków, otrzymały od strażników okolicznościową bombkę i odblaski do przystrojenia choinki - przekazuje Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej.

To z inicjatywy dzieci, 17 lat temu po raz pierwszy, na rogi koziołków założono czerwone czapki. Wtedy też uczniowie pobliskiej szkoły przystroili rzeźbę Koziołków w odświętne szaty. Pomysł ten podchwycili strażnicy miejscy i każdego roku zapraszają dzieci do wspólnego zakładania świątecznych strojów - przypomina rzecznik.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
64.65 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro