Reklama
Reklama

Park Drwęskich niedostępny dłużej niż zakładano

fot. ZZM
fot. ZZM

O termin otwarcia parku w centrum Poznania pytają mieszkańcy.

- Dlaczego Park Izabeli i Jarogniewa Drwęskich przy ul. Królowej Jadwigi od wielu miesięcy jest nadal ogrodzony? Remont się zakończył i po za hałdą ziemi przy ulicy, nic tam się nie dzieje. Dobrze byłoby w końcu udostępnić ten teren mieszkańcom, aby mogli tam spacerować, a w przypadku pokrywy śnieżnej dzieci miałyby gdzie zjeżdżać na sankach - napisał do nas Franciszek.

Prace w parku rozpoczęły się w kwietniu 2019 roku. Wówczas informowano, że potrwają do listopada 2020 roku. Za ponad 5,5 mln złotych pojawiły się tutaj m.in. nowe alejki, elementy małej architektury, odnowione zostały pergole czy schody.

Jak wyjaśnia Zarząd Zieleni Miejskiej, termin udostępnienia parku mieszkańcom nieco się przesunął ze względu na "problemy spowodowane przez pandemię" i konieczność uzyskania zamiennego pozwolenia na budowę. Musiały w nim zostać uwzględnione uwagi zgłoszone przez osiedlowych radnych z Wildy i mieszkańców w trakcie realizacji inwestycji.

Prace przedłużono do 15 grudnia. - Odbyła się już wizytacja parku przez Radę Osiedla Wilda. Wkrótce zostanie wszczęta procedura odbiorowa - odbiór końcowy z wykonawcą, inspektorami branżowymi i Miejskim Konserwatorem Zabytków. Następnie w przypadku braku uwag ZZM będzie mógł zgłosić zakończenie prac do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego i w momencie braku wniesienia uwag z jego strony w terminie do 2 tygodni park będzie można oddać do użytkowania i otworzyć - wyjaśnia ZZM. Jednocześnie zaznacza, że procedura odbiorowa może trwać dłużej ze względu na pandemię czy braki kadrowe w urzędach i firmach wykonawczych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zaczęła się meteorologiczna zima i przymroziło! W Wielkopolsce nawet blisko -15 stopni!
0℃
-8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
116.15 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro