Reklama

Fundacja Pro - Prawo do Życia będzie pikietować w Poznaniu przeciw aborcji

Takimi plakatami obwieszony jest obecnie samochód fundacji Pro | fot. stronazycia.pl
Takimi plakatami obwieszony jest obecnie samochód fundacji Pro | fot. stronazycia.pl

Pikietę zaplanowano na piątkowe popołudnie.

Poznański oddział fundacji Prawo do Życia zaprasza na pikietę, która odbędzie się o 16.00 w piątek na rogu ulic Półwiejskiej i Krysiewicza. Będzie to pikieta w ramach kampanii "Stop biznesowi śmierci" prowadzonej przez fundację.

Jak wyjaśnia PRO, każdego roku w Polsce zabijanych jest 30 tysięcy dzieci. Zabójstw dokonują matki używając pigułek aborcyjnych. - W wyniku decyzji matek ich los to spuszczenie w toalecie, wyrzucenie do śmietnika w worku foliowym albo zakopanie w ziemi. Niektóre z nich, jeśli aborcja dokonywana jest późno, rodzą się żywe i umierają w męczarniach, dusząc się, walcząc o oddech. Niektóre z nich umierają już w szpitalach, bo aborcja nie do końca się udaje, a matki dostają krwotoków i wzywają karetki - czytamy na stronie fundacji.

- Przestępczość aborcyjna w Polsce kwitnie. W tej chwili nikt nie ponosi żadnej odpowiedzialności za to, że dzieci są zabijane we własnych domach przez własne matki. Nikt nie ponosi odpowiedzialności za to, że pigułki aborcyjne można w polskim internecie kupić bez żadnego wysiłku. Nikt nie ponosi odpowiedzialności za to, że aborcja jest promowana w polskich mediach, na portalach społecznościowych i na forach internetowych. Matki zabijają własne dzieci używając środków poronnych i zależnie od tego w jakim wieku jest dziecko, spuszczają zwłoki w toalecie albo wrzucają do worków na śmieci i wyrzucają do kontenerów albo zakopują w ziemi - mówi przedstawicielka Fundacji Anna Szczerbata.

Zdaniem fundacji właśnie pigułki poronne są "biznesem śmierci". Fundacja chce, by osoby "zarabiające na zabijaniu dzieci" trafiały do więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
3℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
17.29 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro