Reklama
Reklama

Zima sparaliżowała Poznań. "Odśnieżarek brak"

fot. Marek

Przedstawiciele ZDM zapewniają, że odśnieżarki od rana wyjechały na ulice.

O tym jak niebezpiecznie było dziś na ulicach pisze nasz Czytelnik - to już kolejne tego typu zgłoszenie. Tak dziś wyglądał Poznań, a odśnieżarek brak - pisze nasz Czytelnik i przesyła zdjęcia. Jak dodaje bardzo niebezpiecznie było dziś między innymi na ulicy Niestachowskiej i św. Wawrzyńca, gdzie kierowcy poruszali się z bardzo małą prędkością. Pod pokrywą śniegu był zamarznięty lód. Służb drogowych brak. A w mediach mówią, że są przygotowani do zimy. Brak słów - dodaje Marek.

Jak zapewnia ZDM pierwsze pługo - posypywarki na ulicach pojawiły się jeszcze przed rozpoczęciem opadów, czyli tuż po godzinie 9.30. Do godziny 13.30 odśnieżonych zostało 251,6 km dróg strategicznych oraz 248 km ulic sieci podstawowej. Później pojazdy zimowego utrzymania wróciły na sieć dróg strategicznych - tłumaczą przedstawiciele ZDM i dodają, że działania służb drogowych mają na celu jedynie łagodzenie skutków niekorzystnej aury na drogach oraz apelują do kierowców o szczególną ostrożność.

Przy okazji przypominamy, że jeśli kogoś zaniepokoi aktualna sytuacja na drodze zgłoszenia przyjmowane są pod nr tel. 61 64 77 231 (każde zgłoszenie jest rejestrowane), mail: [email protected]

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na oblodzenie! Jeszcze do 9.00 obowiązuje ostrzeżenie IMGW
4℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
2.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro