Reklama
Reklama

Piesi będą mogli korzystać ze schodów prowadzących z mostu Dworcowego na peron 1

fot. PIM

Od poniedziałku znów będzie można zejść z mostu Dworcowego na wschodnią, prowadzącą na peron 1, stronę placu przed budynkiem starego dworca Poznań Główny.

Konstrukcja udostępnianych schodów, na których zamontowano nowe stopnie, została oczyszczona i zabezpieczona przed korozją. W poniedziałek ruszy, związany z gruntownym remontem, demontaż schodów na zachodnią stronę placu, przylegającą do peronu 4.

#peselniemaznaczenia Mezoterapia igłowa i mikroigłowa -20% tylko do 31 stycznia! Salon Wonderland Centrum Handlowe ETC Swarzędz i Galeria Dębiec w Poznaniu Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl #wonderlandpolska
REKLAMA

Takie same prace będą wykonywane teraz na schodach prowadzących na zachodnią stronę placu, by przez następne lata były wygodnym, bezpiecznym i estetycznym przejściem. Podobne zabiegi kończymy na schodach na peron 5, które niebawem zostaną udostępnione użytkownikom, a także - od początku listopada - realizujemy na zejściu na peron 2 - mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Wszystkie schody z południowej strony mostu Dworcowego wymagały gruntownego remontu. Elementy betonowe o słabej jakości skorodowały wskutek działań erozyjnych i niesprawnego odwodnienia. W ramach inwestycji wymieniono również zniszczoną nawierzchnię chodnika na południowym moście Dworcowym. Pod koniec listopada zamontowano na nim bariery i w związku z tym można było udostępnić zmotoryzowanym całą szerokość jezdni, a pieszym - niemal całą (za wyjątkiem niewielkich wygrodzeń przy remontowanych schodach) powierzchnię chodnika - informują urzędnicy PIM.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-5℃
-23℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
96.73 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro