Reklama
Reklama

306 nowych zakażeń w Poznaniu w ciągu doby. "Apeluję o poddawanie się testom"

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Jacek Jaśkowiak przedstawił najnowszy raport o stanie pandemii w Poznaniu.

Prezydent poinformował, że w Poznaniu ostatnia doba przyniosła informację o kolejnych 306 zakażonych mieszkańcach. - W szpitalu im. Strusia znajduje się 339 osób. Od początku pandemii zmarło w nim 845 osób, a wyzdrowiało 2558. Pod respiratorami znajduje się obecnie 35 osób, a 65 jest w izolatorium - wymienia Jacek Jaśkowiak.

Prezydent zaapelował o poddawanie się testom na Covid-19. - Docierają do nas informacje, że coraz więcej osób nie chce się poddawać testom. Apeluję, aby to robić i nie lekceważyć objawów. Później może być tak, że będzie wymagana opieka szpitalna - dodał. Jak podkreślił prezydent, najczęściej do zakażeń dochodzi w zamkniętych pomieszczeniach, w których znajduje się kilka osób przez dłuższy czas.

Jaśkowiak prosił poznaniaków o to, by ostrożnie planowali święta Bożego Narodzenia. - To są święta rodzinne, ale bardzo proszę, by w tym roku podejść do nich inaczej. Proszę o szczególną ostrożność w przypadku osób starszych, seniorów. Coraz częściej słychać od seniorów, że "na coś trzeba umrzeć", ale oni nie zdają sobie sprawy jakie są konsekwencje, gdy następuje zakażenie - mówił.

Prezydent Poznania przyznał też, że gdy będzie taka możliwość to zaszczepi się przeciwko Covid-19. Najpierw szczepionkę powinni jednak dostać ludzie, którzy znajdują się na pierwszym froncie walki z koronawirusem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
16.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro