Reklama
Reklama

Co dalej z zamkiem w Stobnicy?

fot. Śladami PRL / YouTube
fot. Śladami PRL / YouTube

Decyzja wojewody trafiła do prokuratury.

W poniedziałek wojewoda wielkopolski poinformował o wydaniu decyzji w sprawie zamku w Stobnicy. - W toku postępowania służby wojewody potwierdziły naruszenie prawa przez starostę obornickiego w części zarzutów prokuratora. Starosta wydał decyzję, pomimo że inwestor nie przedłożył decyzji środowiskowej dla projektowanych parkingów i nie potwierdził prawa inwestora do dysponowania Kanałem Kończak na cele budowlane. Kanał Kończak jest własnością skarbu państwa - przekazał w poniedziałek Tomasz Stube, rzecznik wojewody wielkopolskiego. - Z uwagi na dotychczasowe orzecznictwo sądów administracyjnych, znowelizowane prawo budowlane i upływ czasu wojewoda wielkopolski nie stwierdził nieważności decyzji starosty obornickiego. Wojewoda decyzję w sprawie Stobnicy przekaże poznańskiej prokuraturze jako stronie postępowania - dodał.

Jak informuje Radio Poznań, decyzja trafiła już do prokuratury. Obecnie jest analizowana. W ciągu dwóch tygodni ma zapaść decyzja w sprawie ewentualnego odwołania, bo strona postępowania przysługuje prawo wniesienia odwołania do Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Obiekt wzbudza duże kontrowersje, bo powstaje na obszarze chronionym Natura 2000 Puszcza Notecka. Ma mieć 15 kondygnacji, w tym 1 podziemną oraz ma się w nim znaleźć 46 mieszkań. Budowa cały czas trwa.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
10.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro