Reklama
Reklama

Jeżyce: od ponad roku nie mają ogrzewania w miejskiej kamienicy

fot. WTK
fot. WTK

Chodzi o budynek przy ulicy Wawrzyniaka.

Jak informuje Telewizja WTK, w kamienicy jeszcze w 2019 roku doszło do awarii, w wyniku której do dziś mieszkańcy mają zimne grzejniki. Zarządcą kamienicy jest Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych. Mieszkańcy otrzymali od ZKZL elektryczne grzejniki i zapewnienie, że ogrzewanie zostanie przywrócone w listopadzie... 2019 roku.

Jedną z mieszkanek budynku jest pani Stanisława, która żyje z około 1000 złotych emerytury. Dogrzewanie się elektrycznym grzejnikiem w ostatnich miesiącach to koszt nawet 900 złotych miesięcznie. Kobieta przyznaje, że musi siedzieć w łóżku, bo jest jej tak zimno. Na tak wysokie opłaty za ogrzewanie jej nie stać. U innej lokatorki w mieszkaniu w godzinach popołudniowych jest 14 stopni. Kobieta otrzymała zapewnienie z ZKZL, że ogrzewanie zacznie działać do końca października, ale tak się nie stało.

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych o problemie wie. Planowana była wymiana niedziałających urządzeń przy okazji większego remontu w kamienicy. - Nasza idea była taka, by w tej lokalizacji przeprowadzić bardziej gruntowny remont niż tylko przegląd i naprawa logoterm - mówi w rozmowie z WTK Łukasz Kubiak, rzecznik ZKZL. Wymieniona miała zostać cała instalacja, ale żadna firma nie zgłosiła się do przetargu.

ZKZL zapewnia, że wymienione zostaną same logotermy. Wybrano już firmę, która się tym zajmie. Ciepło ma popłynąć do grzejników w budynku jeszcze w tym tygodniu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
5.21 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro