Reklama
Reklama

Kolejne poznańskie chodniki zostały wyremontowane

Bukowa | fot. ZDM

Zakończono remonty chodników na dwóch ulicach.

Mieszkańcy Bukowej mogą korzystać z nowego traktu na odcinku od ul. Azaliowej do numeru 6A.

#peselniemaznaczenia Mezoterapia igłowa i mikroigłowa -20% tylko do 31 stycznia! Salon Wonderland Centrum Handlowe ETC Swarzędz i Galeria Dębiec w Poznaniu Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl #wonderlandpolska
REKLAMA

- Usunięte zostały zniszczone płytki chodnikowe, a na ich miejscu ułożony nowy chodnik z kostki. Teraz o wiele wygodniej mieszkańcy mogą dotrzeć do swoich domów, czy też pobliskich sklepów lub przystanków komunikacji publicznej - relacjonuje ZDM.

Inwestycja pochłonęła 29 tys. zł, a środki przekazała ze swojej puli Rada Osiedla Zielony Dębiec.

Nowa nawierzchnia o długości 80 metrów pojawiła się także po zachodniej stronie ul. Składowej. - W trakcie prac zerwano starą, już zniszczoną nawierzchnię i ułożono nową, nawiązującą do istniejącej. Dzięki temu można nie tylko o wiele wygodniej chodzić, ale okolica znacznie zyskuje na estetyce. Chodnik został wykonany zgodnie z "Katalogiem nawierzchni chodników - obszar III - Ring Stubbena". Zrewaloryzowany został także pas zieleni znajdujący się pomiędzy częścią ulicy przeznaczoną dla pieszych, a granicami posesji - wyjaśniają urzędnicy.

47 tys. zł na ten cel pochodziło ze środków będących w dyspozycji rady osiedla.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-5℃
-23℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
101.92 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro