Reklama
Reklama

Tramwaj na Naramowice: trwa układanie torowiska. Na budowie pracuje około 300 osób

fot. PIM
fot. PIM

Trwa budowa trasy Tramwajowej na Naramowice.

- Cieszą mnie szybkie postępy prac na budowie trasy tramwajowej na Naramowice. Już po sześciu miesiącach od rozpoczęcia zasadniczych prac, gotowa jest połowa torowiska na odcinku do ul. Włodarskiej, który planujemy uruchomić wiosną przyszłego roku. To obecnie największa inwestycja realizowana w naszym mieście. Codziennie na placu budowy pracuje ok. 300 osób. Tempo prac jest imponujące i mam nadzieję, że warunki pogodowe pozwolą nam je utrzymać tak, by trasa mogła zostać oddana do użytku jak najszybciej - powiedział prezydent Jacek Jaśkowiak.

W rejonie skrzyżowania ulic Słowiańskiej, Naramowickiej, Szelągowskiej i Wilczak trwają obecnie prace nad połączeniem obecnej pętli tramwajowej z nowym torowiskiem w rejonie parku Kosynierów. Torowisko powstaje również na odcinku ul. Naramowickiej od ul. Ugory w kierunku ul. Serbskiej.

Na odcinku pomiędzy ulicami Serbską a Włodarską można zauważyć już nie tylko elementy torowiska, ale również pierwszą warstwę nowej nawierzchni.

- Właściwie niemal na całym odcinku od pętli Wilczak do ul. Włodarskiej ułożone są podstawowe elementy torowiska lub trwają zaawansowane prace nad ich montażem. Wyjątki stanowią skrzyżowania czy tymczasowe przejazdy dla mieszkańców, ponieważ staramy się minimalizować utrudnienia w ruchu. Robimy wszystko, by już wiosną tramwaje mogły dojechać do ul. Włodarskiej, a w 2022 r. do przystanku przy ul. Błażeja. Niech o skali prac świadczą liczby, bo w sumie do położenia mamy 6,3 km torów, 82 tys. m kw. dróg i chodników, 9,4 km kabli, 2 km wodociągu i ponad 8 km kanalizacji sanitarnej i deszczowej - relacjonował Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Prace trwają też na newralgicznym skrzyżowaniu Lechickiej i Naramowickiej. Powstanie tam układ dwupoziomowy - tramwaj przejedzie nad skrzyżowaniem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
4.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro