Reklama
Reklama

Senat zgodził się na dodatkową niedzielę handlową

fot. ElasticComputeFarm z Pixabay

Wszystko wskazuje na to, że 6 grudnia nie będzie obowiązywać zakaz handlu.

W środę nad odpowiednim projektem pochylił się Senat. Poparło go 86 członków tej izby, 8 było przeciw, a trzech wstrzymało się od głosu.

#peselniemaznaczenia Mezoterapia igłowa i mikroigłowa -20% tylko do 31 stycznia! Salon Wonderland Centrum Handlowe ETC Swarzędz i Galeria Dębiec w Poznaniu Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl #wonderlandpolska
REKLAMA

W Senacie zaproponowano dwie poprawki. Jan Maria Jackowski z PiS zaproponował... utrzymanie obecnego stanu prawnego, czyli pozostawienie zamkniętych sklepów 6 grudnia. Z kolei Gabriela Morawska-Stanecka z Lewicy chciała specjalnej premii do wynagrodzeń pracowników i dodatkowego dnia wolnego. Obie propozycje, zgodnie z sugestiami komisji, przepadły.

Ustawa trafi teraz na biurko prezydenta. Jeśli Andrzej Duda nie wykona niespodziewanego ruchu. 6 grudnia sklepy będą otwarte.

Pomysłowi dodatkowej niedzieli handlowej już wcześniej głośno sprzeciwiał się Piotr Duda, przewodniczący NSZZ "Solidarność".

Oprócz 6 grudnia zakupy będzie można zrobić także 13 i 20 grudnia. Wynika to z ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-5℃
-23℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
107.41 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro