Reklama
Reklama

Niepełnosprawny spadł z wózka inwalidzkiego na ulicy w środku nocy. Wypatrzył go operator monitoringu

fot. Straż miejska

Do zdarzenia doszło około 2.30 w nocy z wtorku na środę.

W rejonie skrzyżowania ulic Garbary i Wielkiej operator miejskiego monitoringu zauważył przewrócony wózek inwalidzki. Znajdował się na chodniku, w pobliżu dużych donic z drzewami. - Operator od razu nabrał podejrzeń, że za kwietnikiem może leżeć osoba, która na wózku się porusza. Na miejscu pojawili się strażnicy miejscy, którzy potwierdzili wersję operatora. Na chodniku leżał mężczyzna o widocznym kalectwie. Funkcjonariusze wezwali zespół ratownictwa medycznego, który zadecydował o przewiezieniu mężczyzny do ODON, gdzie zostanie do wytrzeźwienia - informują strażnicy miejscy.

#peselniemaznaczenia Mezoterapia igłowa i mikroigłowa -20% tylko do 31 stycznia! Salon Wonderland Centrum Handlowe ETC Swarzędz i Galeria Dębiec w Poznaniu Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl #wonderlandpolska
REKLAMA

Dzisiejszej nocy temperatura spadła poniżej zera. Nie wiadomo więc jak zakończyłaby się ta historia, gdyby nie interwencja operatora monitoringu. Nie była to jednak jedyna interwencja z dzisiejszej nocy.

- Około godziny 5.00 operator zauważył mężczyznę w ciemnej kurtce i kapturze, który malował markerem po koszu na śmieci w rejonie skrzyżowania ulic Ratajczaka i Św. Marcin. Nie ominął także skrzynki energetycznej oraz ściany budynku. Na zakończenie wandal wraz z kolegą udali się do pobliskiego lokalu. Mężczyźnie został przedstawiony zarzut niszczenia mienia - sprawę prowadzi policja - dodają.

Tylko w pierwszym półroczu tego roku operatorzy miejskiego monitoringu ujawnili ponad 3,5 tysiąca zdarzeń. Ponad 3000 z nich przekazano do interwencji strażnikom miejskim, a pozostałe policji.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-5℃
-23℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
101.92 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro