Reklama
Reklama

Utalentowany obrońca przedłużył umowę z Wartą Poznań. To jedno z odkryć ekstraklasy

fot. Warta Poznań / Twitter

Aleks Ławniczak podpisał nową umowę z Wartą Poznań.

Dotychczasowa umowa obowiązywała do końca sezonu, co oznaczało, że środkowy obrońca mógłby wkrótce negocjować z nowymi pracodawcami bez oglądania się na obecny klub. Wychowanek postanowił jednak kontynuować swoją karierę przy Drodze Dębińskiej.

#peselniemaznaczenia Mezoterapia igłowa i mikroigłowa -20% tylko do 31 stycznia! Salon Wonderland Centrum Handlowe ETC Swarzędz i Galeria Dębiec w Poznaniu Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl #wonderlandpolska
REKLAMA

21-latek trafił do Warty niemal dekadę temu i reprezentuje jej barwy do dziś, choć po drodze miał roczny epizod w rezerwach Miedzi Legnica. Obecny sezon PKO BP Ekstraklasy wychowanek rozpoczął w podstawowym składzie, zbierając za swoje występy bardzo dobre oceny. W ostatnich tygodniach wykluczyły go problemy zdrowotne, piłkarz wrócił już jednak do treningów.

- Cieszymy się, że przedłużyliśmy umowę z Aleksem Ławniczakiem. To wychowanek Warty Poznań i bardzo ważna postać w zespole zarówno w całym poprzednim sezonie, jak również od początku obecnego sezonu. Aleks jest młodym zawodnikiem i podstawowym młodzieżowcem w kadrze. Na rynku było spore zainteresowanie jego osobą, dlatego tym bardziej jesteśmy zadowoleni z tego, że zdecydował się kontynuować swoją karierę w Warcie Poznań i tu dalej rozwijać się piłkarsko. Wspólnie uznaliśmy, że klub jest obecnie najlepszym miejscem dla niego. Podpisanie tego kontraktu ma dla nas dużą wartość - mówił na łamach oficjalnej stronie klubu dyrektor sportowy Warty, Robert Graf.

Nowa umowa obowiązuje do końca czerwca 2022 roku i zawiera klauzulę przedłużenia o kolejny sezon.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-5℃
-23℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
96.73 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro