Reklama
Reklama

Tesco przy Opieńskiego sprzedane. Mają tu powstać m.in. mieszkania

fot. Google Street View

Nabywcą terenu jest Echo Investment.

Jak informuje deweloper, sfinalizowano zakup trzech działek od spółek należących do grupy Tesco. Poza działką przy ulicy Opieńskiego w Poznaniu, Echo Investment zakupił także działki w Łodzi i Krakowie. - Deweloper projektuje na nich otwarte miejskie kwartały, które doskonale wpasują się w otoczenie i potrzeby mieszkańców, czyli tzw. "destinations". Łącznie na trzech działkach może powstać ok. 240 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni mieszkaniowej, biurowej i handlowo-usługowej - czytamy w komunikacie.

#peselniemaznaczenia Mezoterapia igłowa i mikroigłowa -20% tylko do 31 stycznia! Salon Wonderland Centrum Handlowe ETC Swarzędz i Galeria Dębiec w Poznaniu Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl #wonderlandpolska
REKLAMA

Transakcja opiewała łącznie na blisko 42 miliony euro. Planuje się, że na trzech działkach powstanie nawet 4000 mieszkań. Obecnie trwają prace projektowe.

Przypomnijmy, że na początku września pojawiły się informacje o tym, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie Tesco przy ulicy Opieńskiego przez Kaufland Polska. Pisaliśmy więc, że Tesco prawdopodobnie zamieni się w Kaufland. Być może Tesco zamieni się w Kaufland i pod takim logo sklep będzie działać do momentu rozpoczęcia budowy mieszkań w tej lokalizacji.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-5℃
-23℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
101.92 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro