Reklama

Sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego przedłużony. Patrz, gdzie oddajesz rower

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Włodzimierz Hoppel
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Włodzimierz Hoppel

Aż do 23 grudnia można korzystać z miejskich rowerów, ale trzeba zwracać uwagę na miejsca, w których oddaje się pojazdy.

Tegoroczny sezon PRM zakończy się o północy 23 grudnia, a więc tuż przed Wigilią. Zarząd Transportu Miejskiego przypomina, że choć sezon w Poznaniu przedłużono, w Luboniu i Komornikach już się zakończył. - Prosimy o zwracanie uwagi, żeby nie oddawać rowerów w stacjach/strefach zlokalizowanych w gminach Luboń lub Komorniki, ponieważ tam sezon Lubońskiego i Komornickiego Roweru Miejskiego został już zakończony. Dla użytkowników PRM w grudniu są dostępne wszystkie stacje i strefy w Poznaniu - informuje ZTM.

Dotychczas normą było, że sezon miejskich rowerów kończył się 30 listopada. - Od 1 do 7 grudnia można korzystać z wszystkich rowerów, natomiast od 8 do 23 grudnia dostępnych będzie ponad 60 procent z nich, w tym większość rowerów 4 generacji - dodaje. Będzie to 500 rowerów z 1000 dostępny generacji 3G oraz 500 z 600 dostępnych generacji 4G. - Wydłużenie sezonu w dobie pandemii Covid-19 zwiększy możliwość alternatywnych sposobów codziennego przemieszczania się po Poznaniu - kończy ZTM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Odnotowano pierwszy upał w tym roku w Polsce. Pod Poznaniem
28℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
20.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro