Reklama
Reklama

Folwarczna: "palenie gum, drifty i bączki" na rondzie

fot. Czytelnik

Jak informują mieszkańcy pobliskich bloków, samozwańczy rajdowcy urządzają tu sobie nocne wyścigi.

Ulicę Folwarczną, biegnącą m.in. na tyłach zajezdni tramwajowej na Franowie i przy osiedlu Przemysława, wybudowano stosunkowo niedawno. Jak informują mieszkańcy, niektórzy kierowcy urządzają sobie z drogi tor wyścigowy.

#peselniemaznaczenia Mezoterapia igłowa i mikroigłowa -20% tylko do 31 stycznia! Salon Wonderland Centrum Handlowe ETC Swarzędz i Galeria Dębiec w Poznaniu Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl #wonderlandpolska
REKLAMA

- Palenie gum, drifty, bączki, poślizgi kontrolowane i niekontrolowane - to wszystko dzieje się w godzinach nocnych na nowo wybudowanym rondzie przy ulicy Folwarcznej. Ryk silników, pisk opon to wątpliwe atrakcje jakie w nocy fundują mieszkańcom pobliskich bloków jacyś domorośli rajdowcy w rozpadających się "bumach" - pisze nasz czytelnik. - Warto, żeby sprawie przyjrzała się policja, czy odpowiednie służby tym bardziej, że po nocnych jazdach zostają nierzadko ślady w postaci zniszczonych trawników i kwietników - dodaje.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z poznańską policją. Okazuje się, że mieszkańcy poinformowali o problemie nas, ale policjantów nie. - Nie mamy zgłoszeń dotyczących takich niebezpiecznych zachowań kierowców w tym rejonie. Bardzo prosimy mieszkańców, by zgłaszali się do nas, tylko wtedy możemy coś w tej sprawie zrobić - podkreśla Marta Mróz z poznańskiej policji.

Co ciekawe, problem driftujących aut udało się rozwiązać choćby na parkingu przy CH M1 na Franowie, gdzie nocami lubili się spotykać kierowcy. - Ustawiono tam znaki informujące o zakazie ruchu na parkingu w godzinach nocnych, gdy centrum handlowe nie jest otwarte. To daje policji możliwość interweniowania w sytuacji, gdy pojawiają się tam nocą samochody - dodaje Mróz.

Policja zapewnia, że w najbliższy weekend policjanci zostaną skierowani w ten rejon Poznania, by przyjrzeć się sytuacji.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-5℃
-23℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
107.41 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro