Reklama
Reklama

Łazarz: ruszają kolejne prace związane z wdrożeniem SPP. Trzeba przeparkować auta

fot. ZDM
fot. ZDM

Trwa wdrażanie Strefy Płatnego Parkowania na Wildzie i Łazarzu.

Niekorzystne warunki meteorologiczne spowodowały przesunięcie prac na ul. Matejki. Ostatecznie ruszą one 2 grudnia i będą prowadzone na odcinku od ul. Niegolewskich do ul. Berwińskiego. Zachowany zostanie ruch dwukierunkowy, a po obu stronach ulicy będą wyznaczone równoległe miejsca postojowe. W kolejnych dniach wykonawcy przeniosą się na ulice Chociszewskiego, Szymborską i Potworowskiego.

Znakomite spektakle i musicale w Poznaniu: "1989", "Wyspa", "Chciałem być", "Sztafeta pokoleń", Gala Musicalowa, koncerty, filmy. Festiwal CZAS NA TEATR od 28.09 - kup bilet.
REKLAMA

- Najważniejszą zmianą na ul. Chociszewskiego będzie uporządkowanie parkowania. Ulica pozostanie dwukierunkowa, zachowany zostanie również równoległy sposób postoju. Z parkowania zostaną natomiast wyłączone przestrzenie położone zbyt blisko skrzyżowań lub przejść dla pieszych. Wyznaczone zostaną trzy miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnościami. Na całej ulicy obowiązywać będzie ograniczenie prędkości jazdy do 30 km/h. Również na ul. Szymborskiej kierunek ruchu nie zmieni się - możliwy będzie przejazd tą ulicą w jednym kierunku od ul. Chociszewskiego do ul. Hetmańskiej. Parkowanie będzie możliwe wyłącznie po wschodniej stronie ulicy, na miejscach równoległych. Wprowadzony zostanie kontraruch rowerowy, a prędkość będzie ograniczona do 30 km/h - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

- Na ul. Potworowskiego też zostanie utrzymany istniejący jeden kierunek ruchu od ul. Jarochowskiego do ul. Głogowskiej. Wyznaczone zostaną równoległe miejsca parkingowe po obu stronach. W pobliżu skrzyżowania z ul. Bogusławskiego pojawi się "koperta" dla osób z niepełnosprawnościami. Utrzymany będzie istniejący kontraruch rowerowy - dodają urzędnicy.

Prace na ulicach Chociszewskiego i Szymborskiej rozpoczną się 3 grudnia, a na ul. Potworowskiego 4 grudnia. W każdym przypadku powinny potrwać jeden dzień, o ile planów drogowców nie pokrzyżuje pogoda - opady deszczu lub śniegu, również w dzień poprzedzający np. wykonanie oznakowania poziomego, skutecznie to uniemożliwiają.

Podczas prac na wszystkich objętych nimi ulicach obowiązuje zakaz zatrzymywania się, a kierowcy wcześniej muszą przestawić zaparkowane auta.

SPP na Wildzie i Łazarzu ma ruszyć 1 lutego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
9.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro