Reklama

Poznańscy policjanci przejęli nielegalny tytoń. Przechowywano go w kontenerze pod miastem

fot. Policja
fot. Policja

Poznańscy policjanci zatrzymali 31-letniego mężczyznę.

Do realizacji doszło na początku listopada w podpoznańskim Baranowie. W momencie pojawienia się funkcjonariuszy, którzy na co dzień zajmują się przestępstwami gospodarczymi, podejrzany ładował towar do swojego samochodu.

- Okazało się, że podejrzany wynajmował sporych rozmiarów kontener towarowy, znajdujący się na placu w podpoznańskiej gminie i tam zorganizował swój nielegalny biznes. Policjanci ustalili, że mężczyzna najpierw zaopatrywał się w liście tytoniu u rolnika z powiatu szamotulskiego, a następnie przywoził je do magazynu znajdującego się w powiecie poznańskim. Wewnątrz kontenera, w którym wytwarzał nielegalne wyroby, znajdowała się specjalna maszyna do cięcia liści, przy pomocy której mężczyzna rozdrabniał towar, a następnie konfekcjonował go w worki jutowe i sprzedawał - relacjonowała st. sierż. Marta Mróz z komendy miejskiej.

Na miejscu zabezpieczono 400 kg towaru, między innymi 5 worków tytoniu krojonego oraz 7 balotów suszu tytoniowego. Śledczy ustalili, że w wyniku swojej przestępczej działalności z tytułu nieopłaconej akcyzy sprawca naraził Skarb Państwa na straty sięgające prawie 300 tysięcy złotych.

- Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty za przechowywanie i wytwarzanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzowych, za które oprócz odpowiedzialności karnej grozi wysoka grzywna - dodała st. sierż Mróz.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro