Reklama
Reklama

PL Certus realizuje program bezpłatnych badań kolonoskopowych

Celem wykonywania bezpłatnych badań kolonoskopowych jest wykrycie zmian błony śluzowej jelita grubego: polipów-gruczolaków, czyli nowotworów we wczesnej fazie rozwoju. Są to zmiany potencjalnie całkowicie wyleczalne. Osoby z rozpoznanymi większymi zmianami będą kierowanie na leczenie szpitalne poza programem.

Aby pacjent mógł skorzystać w bezpłatnej kolonoskopii, musi spełnić następujące warunki:

1. Wiek 50-65 lat, a także w określonych przypadkach:a. od 40 r.ż., gdy w rodzinie krewny I stopnia (rodzice, rodzeństwo, dzieci) chorował/choruje na raka jelita grubego, b. od 25 r.ż., gdy w rodzinie występuje zespół Lyncha (konieczne jest zaświadczenie z poradni genetycznej),c. od 20 r.ż., gdy w rodzinie występuje zespół polipowatości FAP (konieczne jest zaświadczenie z poradni genetycznej).

2. Brak wykonanej kolonoskopii w okresie ostatnich 10 lat.

W jaki sposób uzyskać więcej informacji o programie?

Osoby spełniające powyższe kryteria prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 507 003 848, mailowo pod adresem [email protected] od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-14:00.

Ankieta kwalifikacyjna do badania endoskopowego - pobierz.

Osoby niespełniające kryteriów programu zachęcamy do skorzystania z komercyjnej oferty diagnostyki schorzeń przewodu pokarmowego - w tym nowości - badania jelita i grubego z wykorzystaniem kapsułki endoskopowej https://www.certus.med.pl/pl/baza-wiedzy/badania-endoskopowe/endoskopia-kapsulkowa-jelita-grubego

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-5℃
-23℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
96.73 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro