Reklama
Reklama

W tym roku miejska choinka inna niż dotychczas

Rozświetlenie choinki w 2018 roku | fot. Halina P. / archiwum

Nie tylko pojawi się w innej niż zwykle lokalizacji, ale też nie będzie żywa.

W niedzielę rozświetlona zostanie miejska choinka na Starym Rynku. Przez pandemię nie będzie oficjalnej uroczystości, podczas której mieszkańcy gromadzili się, by zaśpiewać kolędy i zobaczyć włączenie światełek na drzewku.

Najlepszy barber w Swarzędzu! Najlepszy barber w Poznaniu! Depilacja woskiem do usługi barberskiej -50% od ceny regularnej tylko do 31 stycznia! Zarezerwuj wizytę już teraz -> www.wonderland.pl #wonderlandpolska
REKLAMA

Choinka nie stanie przy Ratuszu, jak miało to miejsce w poprzednich latach. - Z uwagi na trwające obok Ratusza prace archeologiczne zmieni się nie tylko jej wygląd, ale również i sama lokalizacja. Bożonarodzeniowe drzewko będzie można podziwiać przy Odwachu. Zostanie udekorowane białymi śnieżynkami - wyjaśnia nam Katarzyna Parysek-Kasprzyk, zastępca dyrektora Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta.

Co więcej, drzewko nie będzie żywe. - Zostanie udekorowane białymi śnieżynkami. Przez względy bezpieczeństwa choinka nie będzie jednak żywa. Miejsce przy Ratuszu gwarantowało zamontowanie jej w głąb ziemi - tak, aby nie było ryzyka przewrócenia choinki. Przy Odwachu nie ma już takiej możliwości, dlatego Miasto zadecydowało, że w tym roku drzewko będzie sztuczne - dodaje.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zima w Poznaniu. Od rana znów sypnęło śniegiem
2℃
-1℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
28.98 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro