Reklama
Reklama

Jesteś ozdrowieńcem i oddasz osocze? Dostaniesz roczny karnet do aquaparku

fot. Aquapark Jarocin

Z taką zachętą do mieszkańców wychodzą władze Jarocina.

Osocze ozdrowieńców może uratować życie innym chorym, o czym przekonują od miesięcy lekarze. Choć coraz więcej osób, które przeszły Covid-19 zgłasza się do Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, by oddać osocze, i tak mogłoby być ich więcej. Sposób na zachętę dla mieszkańców znalazł burmistrz Jarocina.

- W tych trudnych czasach solidarność jest potrzebna ze zdwojoną siłą! Ale dobro wraca, dlatego każdy, kto zdecyduje się na oddanie osocza, otrzyma roczny karnet na basen w jarocińskim Aquaparku - zapowiada burmistrz Adam Pawlicki. Co istotne, karnety zaczną obowiązywać w dniu, w którym baseny zostaną ponownie otwarte. Ale to nie koniec. Władze Jarocina oferują też transport do punktu krwiodawstwa osoby, które chce oddać osocze.

Do tej pory na oddanie osocza zdecydowało się kilkudziesięciu mieszkańców Jarocina.

Osocze mogą oddać osoby, które przeszły Covid-19 i zostały uznane za wyleczone lub osoby, które przeszły zakażenie bezobjawowo i mają wynik to potwierdzający. Muszą to być osoby w wieku 18 - 65 lat bez chorób przewlekłych, które nie otrzymały w przeszłości transfuzji krwi lub jej składników. - Uwaga - do niedawna fakt bycia kiedykolwiek w ciąży dyskwalifikował do oddania osocza. Teraz, zgodnie z informacjami Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, kobiety, które kiedykolwiek były w ciąży, mają wykonywane dodatkowe badanie poziomu przeciwciał i jego wynik przesądza o możliwości oddania osocza - podają jarocińscy urzędnicy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
26℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro