Reklama
Reklama

W Pile powstała największa "błyskawica" w kraju

fot. Piotr Rawicki FB
fot. Piotr Rawicki FB

Chodzi o symbol Strajku Kobiet.

Wymalowano ją na placu Staszica, a w środku umieszczono napis "Mamy dość". Jak podaje portal asta24.pl, w sobotę odbyło się malowanie kredą wielkiego symbolu, którym posługują się uczestnicy protestów związanych z decyzją Trybunały Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Znakomite spektakle i musicale w Poznaniu: "1989", "Wyspa", "Chciałem być", "Sztafeta pokoleń", Gala Musicalowa, koncerty, filmy. Festiwal CZAS NA TEATR od 28.09 - kup bilet.
REKLAMA

Najpierw w sieci zorganizowano zbiórkę pieniędzy na zakup kredy, a następnie próbowano zrealizować plan malowania błyskawicy. Pomysłodawcy akcji, Piotrowi Rawickiemu, uniemożliwiła to jednak policja.

W sobotę odbyła się druga próba malowania błyskawicy - tym razem organizator poprosił urzędników o zgodę na namalowanie pioruna na terenie Piły. Ostatecznie piorun powstał. - Mój protest to wyraz wsparcia dla protestujących kobiet oraz forma uczczenia 102 rocznicy uzyskania praw wyborczych przez kobiety! Nie poddawajcie się dziewczyny! O wolność trzeba walczyć nieustannie. Wierzę, że dacie radę. Widzę z jaką determinacją, siłą i odwagą działacie, żeby budować lepszą przyszłość dla nas wszystkich. Jesteście prawdziwymi bohaterkami współczesnej Polski - napisał Rawicki na Facebooku.

Piorun ma prawie 100 metrów długości i w całości został wykonany z kredy. Wygląda tak:

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
9.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro