Reklama
Reklama

Zima to bardzo trudny czas dla zwierząt. Potrzebna pomoc!

fot. materialy prasowe

Fundacja Schronisko dla Zwierząt w Gaju prowadzi aktualnie zbiórki pieniędzy - każdy może dołożyć swoją cegiełkę.

Fundacja Schronisko dla Zwierząt w Gaju prowadzi schronisko w Śremie. Miejsce to na co dzień jest domem dla 200 psów i kotów, a rocznie adoptuje do nowych domów ponad 600 zwierząt. Wiele z nich wymaga leczenia i opieki weterynarza, czasami również zabiegów ratujących życie. Bezpośrednio przy schronisku działa profesjonalny gabinet weterynaryjny.

W gabinecie oprócz leczenia wykonuje się również zabiegi sterylizacji i kastracji psów oraz kotów. Aby stać się bardziej samowystarczalnym zakupiliśmy przy pomocy darczyńców aparat USG. Gabinet posiada również własny aparat rentgenowski - mówi Jerzy Semeniuk - Prezes Fundacji. Utrzymanie i leczenie tak dużej ilości zwierząt stanowi znaczną część naszego budżetu. Dlatego prowadzimy różnego rodzaju zbiórki. W czasie pandemii koronawirusa większą część naszych działań musieliśmy przenieść do internetu i stąd pomysł, aby zbierać środki pieniężne na przykład za pomocą zbiórek na Allegro Lokalnie - dodaje.

Fundacja opiekuje się również kotami wolnożyjącymi, dla których zima jest bardzo trudnym czasem. Bez cichej pomocy człowieka większość z tych zwierząt mogłaby nie przetrwać zimy. Fundacja zajmuje się także kastracją i sterylizacją kotów wolnożyjących - w zeszłym roku wykonano ponad 100 takich zabiegów.

Zadań jest całe mnóstwo a środków niewiele, dlatego potrzebna jest pomoc. Przekaż Fundacji Schronisko dla Zwierząt w Gaju swój jeden procent podatku, darowiznę lub kup cegiełkę i wesprzyj aktualne zbiórki. Liczy się każda złotówka! - informują organizatorzy akcji. Szczegóły tutaj i tutaj.Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega. Na drogach może być niebezpiecznie!
2℃
-4℃
Poziom opadów:
7.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
13.04 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro