Reklama
Reklama

Ceny mieszkań spadną o ponad 20%

Ceny mieszkań będą spadały - mówią analitycy rynku miekszaniowego - ale na własne M będzie stać niewielu, bo o kredyt będzie coraz trudniej.

Ceny mieszkań spadają już od sierpnia. Jednak rzeczywisty spadek cen nie jest widoczny ze względu na niechęć deweloperów do ujawniania obniżek. Dlatego część z nich ukrywa obniżki oferując atrakcyjne promocje, gratisy oraz możliwość negocjacji cen. Ale dotyczy to głównie ofert, które już dłużej są obecne na rynku. Deweloperzy niechętnie jawnie obniżają ceny, bo chcą uniknąć ryzyka utraty umów już podpisanych z klientami, którzy płacili drożej. Dlatego spadek cen będzie dopiero widoczny na nowych projektach.

Na temat sytuacji mieszkaniowej w Poznaniu mówili dzisiaj analitycy z redNET Colsulting. Z przygotowanego przez nich raportu wynika, że do 2009 roku ceny mieszkań w Poznaniu mogą spaść nawet o 22%. Pomimo, że ceny mieszkań będą spadały na własne M będzie stać niewielu. Bowiem w wyniku światowego kryzysu finansowego stopy procentowe kredytów hipotecznych będą rosły. Banki już zaostrzyły warunki przyznania kredytu mieszkaniowego. Osoby o niższych dochodach nie będą mogły liczyć na przyznanie kredytu. Według analityków gospodarstwa domowe, które uzyskują dochody do 4 000 zł netto nie będą posiadały zdolności kredytowej a to oznacza, że nie będzie ich stać na zakup mieszkania w Poznaniu na rynku pierwotnym.

Czy w najbliższym czasie zamierzasz zmienić mieszkanie?

  • 0%
  • 0%
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
28.53 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro